Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gonić Króla - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy ŻAK w Polanowie

Cel:

Celem głównym projektu jest rozwój kreatywności i zaktywizowanie młodzieży uczącej się w Gimnazjum w Polanowie przez umożliwienie jej udziału w atrakcyjnych zajęciach oraz pracy nad ciekawym problemem – stworzeniem gry. Uczniowie będą mogli uzyskać kategorie szachowe, poznać nowe gry, nabędą umiejętność planowania i realizacji planów. Dodatkowym celem jest integracja społeczności lokalnej: uczniów i osób dorosłych na turniejach.

Odbiorcy projektu:

Projekt dotyczy młodzieży w wieku 13-16 lat głównie z Gimnazjum w Polanowie (ponad 340 uczniów), z tego ponad połowa dojeżdżających. Rekrutacja – decyduje kolejność zgłoszeń: w projekcie wezmą udział 2 grupy po 12 osób mające na zmianę zajęcia szachowe i z gier planszowych. Udział w turniejach – otwarty.

Opis projektu:

Projekt kierujemy do młodzieży z gminy Polanów. Jest to młodzież w dużej części uboga, z małych miejscowości o utrudnionym dostępie do nowoczesnych form edukacyjnych. Znaczna cześć tej młodzieży jest bierna oraz nie ma specjalnych ambicji. Głównym celem projektu jest aktywizacja uczniów i zwiększenie ich kreatywności przez umożliwienie im udziału w zajęciach z gier i zmobilizowanie do stworzenia własnej gry planszowej o tematyce lokalnej. Przewidujemy zajęcia dwóch grup po 12 osób do końca kwietnia. W ramach zajęć poznanie i doskonalenia strategii prowadzących do zwycięstwa w grach: szachy, warcaby, Husbao, Memory 44 i inne gry planszowe; kostka Rubika i gry logiczne. Od marca rozpoczniemy prace nad stworzeniem własnej gry planszowej o tematyce lokalnej. Następnie chcemy ją wydać w kilkudziesięciu egzemplarzach (zależnie od stopnia komplikacji) i rozpropagować w środowisku lokalnym. Przeprowadzimy też cztery turnieje: szachowy, z możliwością podniesienia lub uzyskania kategorii szachowej; warcabów; gier planszowych i logicznych; z grą stworzoną przez młodzież. Spodziewane efekty to: rozwój kreatywności i intelektualny młodzieży; umiejętność tworzenia strategii rozwiązywania problemów; podniesienie umiejętności współpracy w grupie oraz menedżerskie; kształcenie elementów wychowawczych: dyscypliny, gry fair play; umiejętności poszukiwania informacji, współpraca z osobami i instytucjami.

Budżet projektu: 11 080 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy ŻAK w Polanowie

Miejscowość: Polanów

Ulica, nr domu i lokalu: Gradowe Wzgórze 5

Kod pocztowy i Poczta: 76-010 Polanów

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: koszaliński

Adres strony internetowej: http://gimnazjum.polanow.pl

Gonić Króla

Wolności 22, 76-010 Polanów, Polska

Więcej