Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wiem – potrafię! - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wielkopolskim

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie współpracy w grupie i umiejętności nawiązywania kontaktów społecznych przez grupę 40 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w wieku 16-19 lat pochodzących z terenów gminy Koźmin Wielkopolski i okolic poprzez naukę praktycznych umiejętności, planowanie ich wykorzystania oraz owocnego spędzania własnego czasu.

Odbiorcy projektu:

W sposób pośredni będzie pracować grupa inicjatywna składająca się z 15 osób, młodzieży chętnej do współpracy, aktywnie działającej na rzecz środowiska w przedziale wiekowym 18-19 lat. W działaniach bezpośrednich projektu weźmie udział grupa 25 osób spośród młodzieży uczęszczającej do LO w wieku 16-17 lat pochodzącej z terenów gminy Koźmin Wlkp i okolic. Jest to grupa najbardziej zainteresowanych osób, wnoszących nowe pomysły do projektu.

Opis projektu:

Pomysł projektu powstał po rozmowach z młodymi ludźmi mieszkającymi w gminie Koźmin Wielkopolski oraz na podstawie przeprowadzonej wcześniej diagnozy środowiska lokalnego wśród uczniów LO, nauczycieli, rodziców, mieszkańców. Uczestnicy projektu to młodzi ludzie uczęszczający do miejscowego liceum, nie wykazujący inicjatywy do działania, 'wycofani’, boją się samodzielnie podjąć jakiekolwiek inicjatywy. Powstały projekt ma wyrównać szanse młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Nabędą oni umiejętności właściwej oceny środowiska lokalnego, załatwiania ważnych spraw w różnych urzędach publicznych, zwiększą wiarę we własne możliwości. Wspólne spotkania pozwolą młodym ludziom na właściwe planowanie swojego czasu wolnego, dostarczą im możliwości rozwoju między innymi swoich zdolności artystycznych, wspólne wyjścia do miejsc publicznych zaktywizują młodzież do załatwiania różnego rodzaju pozwoleń np.: wynajem autobusu czy rezerwacje zajęć w bibliotece uniwersyteckiej. Ważnym elementem będą również zadania przeznaczone dla kilkuosobowej grupy co pozwoli im na wypracowanie solidnej współpracy. Młodzi nauczą się dokonywać właściwych wyborów przydatnych w życiu codziennym, pokonywać trudności, nawiązywać nowe relacje społeczne. Nad całością przygotowań organizacyjnych i wykonywania zadań pracować będzie w sposób samodzielny cała grupa. Odbywać się będą cykliczne spotkania: organizacyjne w każdym miesiącu poprzedzające poszczególne zadania (średnio 8 spotkań), 4 wyjścia do urzędów, 1 wyjazd do Poznania. Dotacja zostanie przeznaczona na dojazdy do urzędów, koszty osobowe, wyjazd do Poznania.

Budżet projektu: 13710 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Koźminie Wielkopolskim

Miejscowość: Koźmin Wielkopolski

Ulica, nr domu i lokalu: Borecka 28

Kod pocztowy i Poczta: 63-720 Koźmin Wielkopolski

Województwo: wielkopolskie

Powiat: krotoszyński

Adres strony internetowej: http://www.lokozmin.itime.pl

Wiem – potrafię!

DW438 28, 63-720 Koźmin Wielkopolski, Polska

Więcej