Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Na szczudłach przez wieki - 2010

Realizowany przez:

Fundacja Obchodów 750-lecia Kamionny w Kamionnie

Cel:

Głównym celem projektu jest nabycie umiejętności zagospodarowania czasu, zaspokojenie potrzeby ruchu oraz trening współdziałania w grupie poprzez przygotowanie plenerowego przedstawienia ukazującego 750-letnią historię wsi i zaprezentowanie go przed mieszkańcami (w okresie od stycznia do lipca 2011 roku).

Odbiorcy projektu:

Projekt jest przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-19 lat – uczniów gimnazjów i szkół średnich, mieszkańców wsi Kamionna. Udział w projekcie jest dobrowolny. Rekrutacja odbywać się będzie w oparciu o pisemne deklaracje udziału. W pierwszej kolejności prawo udziału w projekcie mają mieszkańcy Kamionny, w dalszej kolejności młodzież z okolicznych wsi. W miejsce osoby rezygnującej z udziału w projekcie, wchodzi osoba znajdująca się na liście rezerwowej.

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest nabycie umiejętności organizowania pożytecznego spędzania czasu, zaspokojenie potrzeby ruchu oraz trening współdziałania w grupie, rozwijanie umiejętności kontaktów społecznych i zwiększenie wiary we własne możliwości. Projekt adresowany jest do około trzydziestoosobowej grupy młodzieży w wieku 13-19 lat ze wsi Kamionna, która liczy około 500 mieszkańców. Młodzież w większości dojeżdża do gimnazjum i szkół średnich w Międzychodzie. Nieliczni uczą się w Gorzowie lub Poznaniu. Najczęściej z powodu trudności z dojazdem, nie mogą oni brać udziału w zajęciach pozalekcyjnych w macierzystej szkole lub innych instytucjach zlokalizowanych w Międzychodzie . Projekt ma być odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez młodych ludzi, którzy się nudzą. Równocześnie widzą oni potrzebę spotykania się i wspólnego działania, oczekują wsparcia organizacyjnego i merytorycznego ze strony dorosłych. Projekt zakłada realizację przez 6 miesięcy cyklu zajęć warsztatowych, których efektem ma być plenerowe przedstawienie ukazujące 750-letnią historię wsi. Młodzież będzie miała okazję do zaprezentowania się zarówno przed mieszkańcami Kamionny, jak i okolicznych miejscowości. Przedstawienie uświetni obchody 750-lecia istnienia Kamionny. Umiejętności, jakie nabędzie młodzież pozwolą im uwierzyć we własne siły, osiągnąć satysfakcję z podejmowanych działań co w rezultacie pobudzi ich do samodzielnej i aktywnej działalności na rzecz lokalnej społeczności.

Budżet projektu: 13 560 zł zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Obchodów 750-lecia Kamionny w Kamionnie

Miejscowość: Kamionna

Ulica, nr domu i lokalu: Powstańców Wielkopolskich 2

Kod pocztowy i Poczta: 64-421 Kamionna

Województwo: wielkopolskie

Powiat: międzychodzki

Adres strony internetowej: www.kamionna.pl

Na szczudłach przez wieki

HXC6+GX Kamionna-Folwark, Polska

Więcej