Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

I Ty możesz zostać dziennikarzem - 2010

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach

Cel:

W ramach projektu powstaną 3 numery młodzieżowego pisma, które będzie kolportowane razem z lokalną Gazetą Gminną (2700 egz.). Da to młodzieży szanse na pokazanie swojego literackiego i dziennikarskiego talentu oraz informowanie lokalnego środowiska o młodzieżowych sukcesach, problemach, a także sprawach, które ich interesują. Dodatkowo młodzież będzie miała na celu zorganizowanie swojej własnej inicjatywy – Konkursu-DYKTANDA, który pomoże wyłonić nowe talenty.

Odbiorcy projektu:

Grupą odbiorców będzie młodzież (gimnazjalna oraz ponadgimnazjalna) z terenu naszej gminy, ze
wszystkich sołectw (Buczkowice, Godziszka, Rybarzowice i Kalna). Rekrutacja zostanie przeprowadzona w gminnych szkołach za pomocą plakatów, ulotek, a także informacji przez radiowezeł, dodatkowo przeprowadzimy rozmowy ze szkolnymi polonistami. Ogłoszenie o naborze zamieścimy także w lokalnej gazecie i na stronie internetowej GOK.

Opis projektu:

W ramach projektu 'I Ty możesz zostać dziennikarzem’ planujemy zorganizowanie warsztatów dziennikarskich; z zakresu dziennikarstwa prasowego, radiowego i telewizyjnego; prowadzonych przez znanych w danej dziedzinie dziennikarzy. Działania te chcemy skierować do młodzieżowej grupy gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej (około 20 osobowej), w skład której wejdą przedstawiciele 4 sołectw naszej gminy. Dla członków grupy chcemy także zorganizować wyjazd, połączony z zajęciami edukacyjnymi, do profesjonalnej redakcji gazety, rozgłośni radiowej oraz drukarni. Wycieczka będzie miała na celu pokazanie młodzieży pracy dziennikarzy w ich naturalnym środowisku. Głównym celem projektu jest dzięki warsztatom dziennikarskim przygotowanie trzech numerów Informatora Młodzieżowego – bezpłatnego pisma, które będzie kolportowane wraz z biuletynem informacyjnym gminy Gazeta Gminna. Nad swoim pismem uczestnicy będą pracować pod czujnym okiem redaktorów Gazety Gminnej. W ramach projektu grupa zorganizuje także Konkurs GMINNE DYKTANDO. Efektem projektu będą trzy numery młodzieżowego pisma, a przede wszystkim powstanie, wyedukowanie i zintegrowanie młodzieżowej grupy lokalnych 'dziennikarzy’, która w przyszłości będzie mogła nadal tworzyć swoje młodzieżowe pismo. Dodatkowo zorganizowany konkurs pomoże wyłonić nowe lokalne humanistyczne talenty.

Budżet projektu: 8 900 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach

Miejscowość: Buczkowice

Ulica, nr domu i lokalu: Wyzwolenia 554

Kod pocztowy i Poczta: 43-374 Buczkowice

Województwo: śląskie

Powiat: bielski

Adres strony internetowej: www.gokbuczkowice.com

I Ty możesz zostać dziennikarzem

Bielska 1098, 43-374 Buczkowice, Polska

Więcej