Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Qvo vadis? … – w stronę zabytków - 2010

Realizowany przez:

Fundacja Pomocy Szkole im. E. Machniewicza w Górze

Cel:

Celem projektu jest zdiagnozowanie środowiska młodych ludzi pod kątem zapotrzebowania na sport i poznawanie zabytków. Odciągniecie młodzieży od telewizora i komputera, na rzecz poprawy ogólnej kondycji fizycznej i psychicznej, przebywania na świeżym powietrzu i spacerów z kijkami szlakiem zabytków Ziemi Górowskiej.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu są uczniowie LO z klas I-III, w wieku 16-18 lat. Działają przy szkolnym Klubie Sportowym ZRYW. Grupa 24 osób bardzo chce poszerzyć zakres dyscyplin sportowych o Nordic Walking, poznać historię i zabytki Góry. W przyszłości utworzyć Klub Sympatyków spaceru nordyckiego, zachęcić swoich rówieśników i społeczność lokalną do zmiany stylu życia. Uczniowie LO mieszkają w Górze i okolicznych wsiach.

Opis projektu:

Głównym celem projektu jest zdiagnozowanie środowiska uczniów LO pod kątem zapotrzebowania na sport i rekreację, znajomości zabytków Góry, oderwania młodzieży od mediów, poprzez stworzenie alternatywnych form wykorzystania czasu wolnego na rzecz obcowania z przyrodą, rozwoju aktywności rekreacyjno-fizycznej, wzmocnienia pewności siebie, doskonalenia komunikacji interpersonalnej i pracy w grupie oraz promocji dorobku. Uczestnikami projektu będą uczniowie z kl. I, II i III. Zaplanowane działania to ankiety, akcje zbierania materiałów i informacji do broszury i kroniki z realizacji projektu, szkolenia, warsztaty i treningi – spacery nordyckie, ćwiczenia relaksacyjne i motywacyjne, poznawanie zabytków oraz kurs I-ej pomocy przedmedycznej. Na zakończenie odbędzie się I Maraton z Nordic Walking szlakiem zabytków Ziemi Górowskiej i promocja broszury. Miejsce spotkań – budynek LO w Górze, w którym odbędą się wykłady, szkolenia, warsztaty oraz stadion i las miejsce ćwiczeń i treningów. Zakładamy, że nasz projekt wpłynie na wzrost aktywności młodzieży, przyczyni się do poprawy kondycji fizycznej jej uczestników, zlikwiduje stres. Pokaże, że jest bezpieczna forma aktywności, połączonej ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, poznawaniem zabytków oraz zachęci lokalne środowisko do uprawiania Nordic Walking.

Budżet projektu: 9 300 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Pomocy Szkole im. E. Machniewicza w Górze

Miejscowość: Góra

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szkolna 1

Kod pocztowy i Poczta: 56-200 Góra

Województwo: dolnośląskie

Powiat: górowski

Adres strony internetowej: http://fundacja-machniewicza.pl

Qvo vadis? … – w stronę zabytków

aleja Jagiellonów 4, 56-200 Góra, Polska

Więcej