Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wydminy w kadrze zatrzymane - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Wydminy w Wydminach

Cel:

kształcenie osobowości młodzieży pochodzącej z gminy Wydminy w wymiarze społecznym, aktywizacja młodych ludzi do działań na rzecz własnego środowiska lokalnego, zbliżenie do siebie pokoleń, zintegrowanie pokoleń, stworzenie możliwości rozmowy z ludźmi starszymi /świadkami historii/, przygotowanie pożytecznej, zapadającej w pamięć akcji, zainteresowanie twórczością medialną.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest przede wszystkim do mało aktywnej młodzieży gimnazjalnej i licealnej w wieku 13-19 lat z terenu ZSO Wydminy. Bezpośrednio zaangażowana w realizację projektu będzie stała 20-osobowa grupa uczniów zainteresowanych twórczością medialną,działająca w Klubie Filmowca i na warsztatach fotograficznych,utrzymujaca kontakt z Klubem Seniora.Rekrutacja przede wszystkim poprzez rozmowy

Opis projektu:

Celem projektu jest kształcenie osobowości młodzieży w wymiarze społecznym, aktywizacja młodych ludzi do działań na rzecz własnego środowiska lokalnego, zbliżenie do siebie pokoleń, zintegrowanie środowisk, stworzenie możliwości rozmowy z ludźmi starszymi /świadkami historii – powrót do przeszłości nie zapominając o przyszłości/, przygotowanie pożytecznej, zapadającej w pamięć akcji, zdobywanie przez młodzież umiejętności obsługi urządzeń technologii informacyjnej. Projekt skierowany jest do gimnazjalistów i licealistów z Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Projekt zaczyna się od spotkania z młodzieżą i opracowania planu pracy. Tematem przewodnim projektu jest szukanie odpowiedzi na pytanie skąd przybyli mieszkańcy Gminy Wydminy po 1945 r.? Zaplanowane jest nawiązanie kontaktów z ludźmi z Klubu Seniora /KS/; opracowanie pytań do wywiadów, które będą filmowane za pomocą kamery. Młodzież uczy się obsługi sprzętu cyfrowego oraz montażu filmów. W efekcie powstają trzy piętnastominutowe filmy z bohaterami KS oraz z ważniejszymi wydarzeniami z życia szkoły. Tworzymy warsztaty fotograficzne i galerię zdjęć w antyramach oraz prezentację zdjęć, które przedstawimy społeczności. Na galę projektu są zaproszeni uczestnicy projektu, rodzice, seniorzy, władze lokalne, media, rówieśnicy młodzieży i zaprezentowane będą zmontowane przez młodych filmy.

Budżet projektu: 13 050,00 zł

Dotacja: 6 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Wydminy w Wydminach

Miejscowość: Wydminy

Ulica, nr domu i lokalu: Grunwaldzka 2

Kod pocztowy i Poczta: 11-510 Wydminy

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: giżycki

Adres strony internetowej: http://

Wydminy w kadrze zatrzymane

Grunwaldzka 43a, 11-510 Wydminy, Polska

Więcej