Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zapomniane opowieści – Kapliczki w Gminie Piątek - 2010

Realizowany przez:

Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic w Piątku

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie u 20 osób (uczniów gimnazjum w wieku od 13 do 16 lat) umiejętności organizacyjnych, związanych z pracą w grupie, pozyskiwaniem partnerów i sprzymierzeńców własnych pomysłów poprzez realizację wspólnego projektu dotyczącego lokalnych kapliczek w okresie od 1 stycznia 2011r. do 31 lipca 2011r.

Odbiorcy projektu:

Grupą odbiorców projektu jest 20 uczniów w wieku od 13 do 16 lat, którzy uczęszczają do Gimnazjum im. Prof. Stefana Pieńkowskiego w Piątku. Uczniowie ci pochodzą z terenów gminy Piątek (z Piątku i okolicznych wsi). Zajęcia będą organizowane głównie w soboty lub w ciągu tygodnia po zakończeniu zajęć szkolnych.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwinięcie u 20 uczniów gimnazjum umiejętności organizacyjnych (związanych z pracą w grupie, pozyskiwaniem partnerów i sprzymierzeńców własnych pomysłów) poprzez realizację wspólnego projektu '…’ Uczestnicy projektu to gimnazjaliści mieszkający na terenie gminy Piątek. Wśród zaplanowanych działań są m.in.: gromadzenie informacji o historii kapliczek w gminie Piątek – odnawianie zaniedbanych kapliczek i porządkowanie terenu wokół nich; warsztaty fotograficzne i komputerowe (skupiające się na nauce tworzenia stron internetowych oraz obsłudze programów graficznych do obróbki zdjęć), opracowanie i druk kalendarza z kapliczkami, organizacja konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcie (dla uczestników projektu) oraz organizacja spotkania podsumowującego projekt. Część zajęć (warsztaty) będzie miała formę zajęć stacjonarnych (organizowanych w szkole po zajęciach), cześć to zajęcia terenowe na wsiach podczas zbierania materiałów na stronę i pracy przy odnawianiu kapliczek i porządkowaniu terenu wokół nich. W wyniku projektu powstanie strona www, opracowany zostanie kalendarz z fotografiami kapliczek i ich historiami, odbędzie się spotkanie upowszechniające zdobytą w trakcie projektu wiedzę o okolicy. Przede wszystkim projekt będzie szansą ćwiczenia umiejętności współpracy z innymi podczas realizacji wspólnego przedsięwzięcia.

Budżet projektu: 9 194 zł zł

Dotacja: 6 426 zł zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Miłośników Piątku i Okolic w Piątku

Miejscowość: Piątek

Ulica, nr domu i lokalu: Pokrzywna 1

Kod pocztowy i Poczta: 99-120 Piątek

Województwo: łódzkie

Powiat: łęczycki

Adres strony internetowej: –

Zapomniane opowieści – Kapliczki w Gminie Piątek

Pokrzywna 14, 99-120 Piątek, Polska

Więcej