Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Warsztaty dla młodych filmowców – kulisy mediów - 2010

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku

Cel:

Celem projektu jest nabycie umiejętności społecznych (komunikacja, praca w grupie), nabycie umiejętności zdobywania informacji poprzez wykorzystanie nowych technologii, wskazanie metod twórczego i kreatywnego sposobu spędzania wolnego czasu, podniesienie poczucia własnej wartości w grupie rówieśników i środowisku lokalnym) oraz nagranie przez młodzież filmu pt.’Biblioteka – ważna instytucja w moim mieście’. Dodatkowym celem jest promowanie czytelnictwa i biblioteki wśród lokalnej młodzieży

Odbiorcy projektu:

Młodzież uczęszczająca do szkół średnich w Łasku (kl. I i II), zamieszkująca tereny wiejskie. Młodzież rekrutowana będzie poprzez informacje na stronie internetowej biblioteki, oraz ulotki i plakaty o projekcie wysyłane do szkół i placówek kultury.

Opis projektu:

Celem projektu jest nabycie przez uczestników umiejętności społecznych takich jak: komunikacja, praca w grupie, promowanie czytelnictwa i biblioteki wśród młodzieży i lokalnej społeczności, nabycie umiejętności zdobywania informacji poprzez wykorzystanie nowych technologii. Wskazanie metod twórczego i kreatywnego sposobu spędzania wolnego czasu poprzez edukację filmową, podniesienie poczucia własnej wartości w grupie rówieśników i środowisku lokalnym. Drugim celem jest nagranie przez młodzież filmu, na podstawie wywiadów z pracownikami biblioteki, publikacji o regionie aby młodzi ludzie mogli poznać historię i znaczenie biblioteki. Program jest wynikiem potrzeb wynikających z analizy rozmów z młodzieżą miejscowych szkół odwiedzających bibliotekę. Z propozycji podawanych w rozmowach, młodzieży najbardziej spodobały się warsztaty filmowe. Uczestnikami projektu będzie głównie młodzież z terenów wiejskich, w wieku 15-18 lat uczęszczająca do łaskich szkół (ok.30 osób). Zaplanowane działania: spotkania z filmowcami, warsztaty filmowe, wyjazd edukacyjny do telewizji TOYA i TVP Łódź, pozwolą na poznanie warsztatu filmowego 'od kuchni’. Efektem realizacji projektu będzie nagrany film i jego pokaz, wydany folder z przebiegu projektu, ale także kontakt jaki zostanie nawiązany między młodzieżą, a biblioteką.

Budżet projektu: 8 720 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku

Miejscowość: Łask

Ulica, nr domu i lokalu: 9 Maja 6

Kod pocztowy i Poczta: 98-100 Łask

Województwo: łódzkie

Powiat: łaski

Adres strony internetowej: www.biblioteka.lask.pl

Warsztaty dla młodych filmowców – kulisy mediów

9 Maja 6, 98-100 Łask, Polska

Więcej