Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

ARTbuzz - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Unia Izerska w Przecznicy

Cel:

Pokazanie młodzieży szans na rozwój w ich małej miejscowości; nauka pracy w grupie, organizacja konkretnego przedsięwzięcia oraz przybliżenie różnorodnych możliwości w działaniach artystycznych poprzez wspólne stworzenie gotowego spektaklu. Projekt zapewnia możliwość wyboru interesującej uczestników

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy projektu to młodzież z Wolimierza i okolic. Po uprzednich rozmowach z zainteresowanymi, podczas których zwrócimy uwagę na możliwość ich zaangażowania w projekt, przeprowadzimy rekrutację. Nie będziemy formułować bardzo restrykcyjnych zasad wyboru uczestników, gdyż chcemy przede wszystkim wzbudzić zainteresowanie młodzieży, a nie zniechęcać już na początku.

Opis projektu:

Projekt ma na celu ukazanie młodym ludziom procesu powstawania widowiska. Chcemy pokazać, że przedstawienie to nie tylko efekt finalny, ale proces: budowanie scenografii, projektowanie strojów i rekwizytów, tworzenie muzyki, choreografia czy sprawy techniczne. Chcemy przybliżać ich do sztuki światowej, prezentować filmy ze spektaklami teatrów tańca, cyrków czy o wielkich przedsięwzięciach muzycznych i tanecznych angażujących młodych. Żeby brać udział w tworzeniu wielkich widowisk nie trzeba być aktorem czy muzykiem. Mamy nadzieję, że po cyklu warsztatów wyłonią się wśród nas przyszli projektanci, konstruktorzy czy kompozytorzy. Z drugiej strony projektem tym chcemy zacząć edukowanie mądrego odbiorcy sztuki. Młodego człowieka, który wie, co czyta, ogłada czy czego słucha, który nie odwiedza teatru czy wystawy po raz pierwszy w wieku 20 lat, kiedy przeprowadza się do dużego miasta. Dotację przeznaczymy na cykl spotkań i warsztatów oraz realizację spektaklu finałowego. Spotkania, dyskusje i warsztaty odbywać się będą na zabytkowej Stacji w Wolimierzu (siedzibie teatru Klinika Lalek), a przedstawienie premierowe pokażemy w Świeradowie Zdroju i chcemy z nim podróżować.

Budżet projektu: 12 500 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Unia Izerska w Przecznicy

Miejscowość: Przecznica

Ulica, nr domu i lokalu: Przecznica 28

Kod pocztowy i Poczta: 59-630 Mirsk

Województwo: dolnośląskie

Powiat: lubański

Adres strony internetowej: http://www.uniaizerska.org

ARTbuzz

Gródków Szkoła, 42-575, Polska

Więcej