Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z Melpomeną w przyszłość - 2010

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Niechlowie

Cel:

Główne cele projektu to przełamanie barier: kompleksu prowincji i bierności oraz zaspokojenie potrzeby aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu, dostępu do kultury, kształcenie umiejętności pracy zespołowej i
autoprezentacji. Praca w zespole teatralnym wychodzi naprzeciw potrzebom młodego człowieka ze wsi. Uczestnicząc w akcji 'Młodzież poznaje teatr’ młodzież pozna tajniki teatru i nabędzie umiejętność kulturalnego zachowania się. Teatr jest też narzędziem do ćwiczeń autoprezentacji.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu są młodzi ludzie w wieku 14-19 lat mieszkający na terenie gminy Niechlów, którzy wyrazili chęć pracy w projekcie. To przede wszystkim uczniowie gimnazjów w Niechlowie i Naratowie oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych (Góra, Głogów). Zajęcia odbywać się będą w GOK-u w Niechlowie oraz w budynkach współpracujących szkół (Naratów, Niechlów).

Opis projektu:

Projekt powstał z inicjatywy i przy współudziale młodzieży pragnącej aktywności: słownej, ruchowej, muzycznej i plastycznej. Te potrzebę aktywności młodzi ludzie mogą zrealizować 'bawiąc się w teatr ’. Właśnie poprzez 'spotkanie z Melpomeną’ młodzi ludzie uczą się pracy w zespole, odpowiedzialności, wrażliwości, kreatywności. Praca w zespole pomaga w przełamaniu barier: nieśmiałości, tremy, kompleksów. Młodzi ludzie uczą się też samodzielności; stają się współtwórcami scenariuszy, współreżyserami, autorami scenografii, kostiumów oraz oprawy technicznej przedstawienia. Poprzez ćwiczenia dykcji, emisji głosu, ruchu scenicznego młodzi 'aktorzy’ uczą się autoprezentacji. Dobra prezentacja samego siebie to umiejętność bardzo przydatna w dorosłym życiu. Uczestników projektu interesuje proces twórczy. Pragną realizować dwa autorskie spektakle poruszające problemy ich nurtujące. Spektakl pt. 'Melpomena się troszczy’ porusza problem uzależnień, konfliktów międzypokoleniowych. 'Melpomena się śmieje’- to motto spektaklu kabaretowego, plenerowego, który młodzież chce przygotować na zakończenie projektu. Młodzi ludzie będą pracować w zespołach: scenarzystów, menadżerów, aktorów, muzyków i techników. Zespoły będą ze sobą współpracować. Zajęcia odbywać się będą w GOK-u w Niechlowie, gimnazjum w Naratowie i gimnazjum w Niechlowie pod kierunkiem instruktorów. Młodzi pasjonaci teatru chcą też zaspokoić potrzebę obcowania z profesjonalną sztuką. Planują wyjazdy do Teatru Polskiego we Wrocławiu: spektakle, spotkania z ludźmi teatru, udział w akcji edukacyjnej 'Młodzież poznaje teatr’.

Budżet projektu: 8 700 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Niechlowie

Miejscowość: Niechlów

Ulica, nr domu i lokalu: Dworcowa 9

Kod pocztowy i Poczta: 56-215 Niechlów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: górowski

Adres strony internetowej: –

Z Melpomeną w przyszłość

Głogowska 14, 56-215 Niechlów, Polska

Więcej