Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzieżowa Akademia Muzyki i Wdzięku – GOK-ART - 2010

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach

Cel:

Głównym celem jest stworzenie warunków do rozwoju uzdolnionej młodzieży, która dzięki swojej pracy w zespole i wdrożeniu własnych pomysłów będzie miała możliwość zaprezentowania się przed miejscową publicznością i poznania pracy na scenie. Dzięki zdobytym doświadczeniom młodzież zwiększy umiejętność planowania własnych przedsięwzięć kulturalnych i ugruntuje przekonanie o własnych możliwościach.

Odbiorcy projektu:

Jest to młodzież w wieku 13-18 lat, zamieszkała w gminie Pawłowice. Głównie są to uczniowie szkół muzycznych w pobliskich miastach. W zespole będą też mogły grać osoby nieuczęszczające do szkół muzycznych, które dobrze grają na instrumencie. Część młodzieży będzie osobiście zaproszona do projektu, część osób dowie się o projekcie z ogłoszenia w prasie i na plakatach.

Opis projektu:

Projekt ma za zadanie zintegrowanie młodych mieszkańców gminy Pawłowice i ich rodziców przy tworzeniu kilkunastoosobowego zespołu muzycznego złożonego z zamieszkałych na terenie gminy Pawłowice uczniów szkół muzycznych w wieku 13-18 lat. Uczestnicy projektu są bardzo zdolnymi młodymi muzykami, często doskonale opanowali już grę na jednym lub kilku instrumentach. Uczestnictwo w projekcie da im szansę muzykowania ze swoimi rówieśnikami w zespole, w którym młodzież będzie współdecydowała o doborze repertuaru, wizerunku scenicznym i sposobie aranżacji utworów. Młodzi muzycy będą mogli też zmierzyć się z nowymi doświadczeniami, z którymi nie mieli styczności w szkole muzycznej: praca na profesjonalnym sprzęcie nagłośnieniowym i oświetleniu scenicznym, dbałość o wizerunek całego zespołu, współodpowiedzialność za cały zespół podczas prób i koncertów. Ponadto młodzież będzie samodzielnie przygotowywać folder reklamowy zespołu, a rodzice zostaną zaangażowani w cykl przygotowania koncertów. Zwieńczeniem pracy zespołu będą koncerty /maj-czerwiec 2011/ oraz nagranie i wydanie płyty /lipiec 2011/. Dzięki projektowi poznają się wzajemnie młode osoby uczęszczające na co dzień do różnych placówek szkolnictwa artystycznego, ponadto młodzież pozna zarówno dobre jak i złe strony zawodu muzyka, przez co łatwiej będzie młodym ludziom podejmować życiowe decyzje wyboru dalszej ścieżki kształcenia zawodowego.

Budżet projektu: 20 081 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach

Miejscowość: Pawłowice

Ulica, nr domu i lokalu: Zjednoczenia 67

Kod pocztowy i Poczta: 43-250 Pawłowice

Województwo: śląskie

Powiat: pszczyński

Adres strony internetowej: http://www.gokpawlowice.hg.pl

Młodzieżowa Akademia Muzyki i Wdzięku – GOK-ART

Zjednoczenia 58, 43-250 Pawłowice, Polska

Więcej