Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Powrócimy wierni – wesele góralskie po latach - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ISTEBNA w Istebnej

Cel:

Poznanie przez młodzież mocnej strony środowiska, w którym mieszkają – odkrycie niezwykle ciekawej historii, której młodzi z innych miejscowości mogą im zazdrościć, a która stanie się powodem do dumy. Osiągniemy to, dzięki spotkaniu z aktorem z serialu i możliwości pokazania się na scenie, odgrywając wesele, które odgrywali niegdyś ich przodkowie. Młodzież nabierze wiary w siebie i nauczy się autoprezentacji. Przy okazji wspólnie zorganizuje wystawę. Podczas tego i innych działań młodzież nauczy się współdziałać ze sobą.

Odbiorcy projektu:

Do projektu zaprosimy około 50 młodych osób z Istebnej w wieku 13-19 lat, które zrekrutowane zostaną w szkołach (gimnazjum, liceum) oraz spośród członków lokalnego zespołu regionalnego. Próby odbywać się będą w udostępnionym nieodpłatnie budynku Ośrodka Edukacji Ekologicznej, znajdującego się w pobliżu szkoły. To będzie też baza projektu do wyjść w teren.

Opis projektu:

Cel projektu to aktywizacja i zagospodarowanie wolnego czasu młodzieży poprzez ukazanie im wartościowych momentów w historii tej małej wsi. Ponad 40 lat temu w Istebnej kręcono sceny wesela ostatniego odcinka kultowego dziś serialu 'Czterej pancerni i pies’. Jako statyści grała miejscowa ludność. Grupa młodzieży będzie miała za zadanie dotrzeć do tych osób, poszukać zdjęć, nagrań i miejsca akcji. Zebrane informacje posłużą do napisania scenariusza góralskiego wesela, które młodzież wyćwiczy i przedstawi na finał projektu. Gościem specjalnym będzie aktor grający w serialu (Franciszek Pieczka lub Janusz Gajos). Zakupiony dobry aparat posłuży do dokumentacji działań projektu i ludzi związanych z serialem. Zostanie również zorganizowana wystawa fotograficzna z tych zdjęć oraz wydana ulotka, opisująca to zdarzenie sprzed lat. Dzięki temu młodzież odkryje swoją miejscowość, jako miejsce niezwykłych zdarzeń, dzięki czemu ich poczucie własnej wartości wzrośnie, a dzięki przedstawieniu wesela nauczą się autoprezentacji na scenie, gdyż na co dzień nie mają tej możliwości, bo w gminie nie ma teatru, kina, lodowiska, czy skateparku.

Budżet projektu: 9 100 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne ISTEBNA w Istebnej

Miejscowość: Istebna

Ulica, nr domu i lokalu: Istebna 1017

Kod pocztowy i Poczta: 43-470 Istebna

Województwo: śląskie

Powiat: cieszyński

Adres strony internetowej: http://ozespoleistebna.blog.onet.pl

Powrócimy wierni – wesele góralskie po latach

Pawłowicka 3A, 47-208 Reńska Wieś, Polska

Więcej