Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Historia jednego podwórka - 2007

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Monety w Monetach

Cel:

Celem projektu jest zebranie i zachowanie przez młodzież historii naszych dziadków poprzez stworzenie warunków do spotkań, rozmów i zwrócenie uwagi na atrakcję rozmowy z drugim człowiekiem, a także tworzenie możliwości włączenia się młodzieży w życie społeczne wsi.

Odbiorcy projektu:

W realizacji zadań projektu bezpośrednio bierze udział 10 osobowa grupa młodzieży w wieku od 14 do 19 lat ze wsi Monety. Grupa stanowi część młodzieży ze wsi .

Opis projektu:

Celem projektu jest zebranie i zachowanie historii naszych dziadków i poprzez nią zachowanie historii wsi. W przygotowanie 'Majówki nad jeziorem’ i imprezy 'Święto Wsi’ włącza się dodatkowo 4 osobowa grupa młodzieży ze wsi. Główne działania w projekcie obejmują prowadzenie cyklicznych (raz w m-cu przez 6 m-cy trwania projektu) spotkań młodzieży z osobami starszymi, poznawanie historii życia naszych dziadków i zachowanie jej w formie elektronicznej na stronie wsi monety.mazury.pl oraz wydanie albumu-wydawnictwa o ludziach i naszej wsi. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup dyktafonu, zapłacenie za literackie opracowanie wydawnictwa oraz jego druk, opłacenie kosztów skanowania pamiątek znajdujących się wśród mieszkańców (zdjęć, dokumentów), opłacenie dostępu do internetu z wiejskiego komputera, przygotowanie imprezy integracyjnej kończącej projekt oraz opłacenie obsługi ksiegowej. Planowane, mierzalne efekty projektu to poznanie, zachowanie i udostepnienie historii wsi. Ważnym elementem projektu jest zauważenie przez młodzież swojego miejsca w historii i bezpośredniego wpływu na nią. Znalezienie jednego powodu do rozmowy ze starszymi ludźmi i poświęcenie swojej uwagi oraz czasu na wysłuchanie i opracowanie tej rozmowy otwiera drzwi do porozumienia i kontynuowania tych rozmów.

Budżet projektu: 12 976,00 zł

Dotacja: 6 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Monety w Monetach

Miejscowość: Monety

Ulica, nr domu i lokalu: Monety 16

Kod pocztowy i Poczta: 19-420 Kowale Oleckie

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olecki

Adres strony internetowej: –

Historia jednego podwórka

Monety 5, 19-420, Polska

Więcej