Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Szczawieńskie szybowanie - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Wsi Ecoeurowieś w Nowej Wsi

Cel:

Rozwój umiejętności organizacyjnych, pozyskiwania wsparcia społecznego u grupy 15 uczestników poprzez stworzenie młodzieżowego klubu modelarskiego. Rozwój kluczowych kompetencji społecznych oraz językowych, z zakresu ICL oraz umiejętności technicznych. Zdobycie fachowej wiedzy i pierwszych doświadczeń związanych z lataniem.

Odbiorcy projektu:

Główny cel projektu to rozwój umiejętności organizacyjnych, pozyskanie wsparcia społecznego u grupy 15 uczestników poprzez stworzenie Młodzieżowego Klubu Modelarskiego w Szczawnie Zdroju. Szczawno jest miasteczkiem gdzie mieszka 360 ludzi w wieku 13-19 lat. Niestety poza budynkami szkolnymi nie mają miejsca do spotkań. Z przeprowadzonej diagnozy potrzeb wynika – 80% młodzieży nie wiąże planów ze swoim miastem. Zachodzi więc potrzeba wsparcia każdej ich inicjatywy. Grupa 15 gimnazjalistów postanowiła to zmienić. W zeszłym roku, w I klasie na technice mieli lekcje z modelarstwa lotniczego. Połknęli bakcyla i gdy ich pasja nabrała rumieńców nastąpił koniec zajęć. W II klasie zaczęli szukać rozwiązania. Za poradą starszego kolegi lidera naszej organizacji zwrócili się do nas o pomoc. Szczegółowe cele projektu to nabycie kompetencji społecznych, obywatelskich i językowych – młodzież będzie pracować w grupie, wyjdzie ze swoim pomysłem na zewnątrz do samorządu, ten doposaży pracownię, z dziećmi z przedszkola i szkoły podstawowej przeprowadzi konkursy m.in. na nazwę klubu. Zarazi ich swoją pasją. Dla społeczności miasteczka zorganizuje odlotowe rodzinne pikniki. Ponadto nabędą kompetencji ICL, opracują kampanie promującą działania projektu i źródła jego finansowania. Zaprojektują plakaty i ulotki dotyczące każdej imprezy w tym podsumowującej projekt. Przygotują multimedialną prezentację i utworzą podstronę www. Rozwiną umiejętności naukowo-techniczne podczas warsztatów modelarskich i na lotnisku. Zgłębią wiedzę lotniczą.

Opis projektu:

15 gimnazjalistów w wieku 15- 16 lat. Są członkami Klubu Sportowego i chcą utworzyć własny klub
modelarski. Mieszkają w Nowej Wsi. Jako grupa będą prekursorami w podejmowaniu inicjatyw na rzecz swojego środowiska. Mają plany zmobilizować rówieśników oraz starszych kolegów i koleżanki do działań związanych z lotnictwem, zwłaszcza, że w miasteczku powstaje mini-muzeum lotnictwa. Chcą podjąć inicjatywy międzynarodowe i reaktywować Forum Młodzieżowe.

Budżet projektu: 9 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju Wsi Ecoeurowieś w Nowej Wsi

Miejscowość: Nowa Wieś

Ulica, nr domu i lokalu: Nowa Wieś 155

Kod pocztowy i Poczta: 58-308 Wałbrzych

Województwo: dolnośląskie

Powiat: wałbrzyski

Adres strony internetowej: http://www.ecoeurowies.com.pl

Szczawieńskie szybowanie

Tadeusza Kościuszki 13, 58-320 Walim, Polska

Więcej