Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zabawny teatr- rzecz o sztuce oczami młodzieży - 2010

Realizowany przez:

Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie

Cel:

Celem projektu jest umożliwienie 25-osobowej grupie młodzieży z terenu gminy Raków rozwoju pasji teatralnych poprzez udział w warsztatach teatralnych przygotowujących do stworzenia autorskiego spektaklu i wykonania dla społeczności lokalnej w formie spektaklu premierowego. Tym samym przyczyni się do stworzenia oferty kulturalnej dla mieszkańców gminy. Nabędzie umiejętność pozyskiwania wsparcia społecznego.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będą młodzi ludzie z terenu gminy Raków – 25 osób w wieku od 13 do 17 lat, posiadający zainteresowania teatralne. Rekrutacja przeprowadzona będzie we współpracy z placówkami oświatowymi, świetlicami wiejskimi, ogłoszenie zamieszczone w Rakowskich Aktualnościach Kwartalnych i na stronie internetowej: www.rakow.pl.

Opis projektu:

Celem projektu jest odważna realizacja młodzieżowych marzeń przełożona na samodzielnie stworzony spektakl teatralny według autorskiego scenariusza napisanego przez jedną z uczestniczek projektu. Grupa inicjatywna młodzieży z terenu gminy Raków postanowiła przygotować spektakl dla rówieśników i dorosłych. Działanie poprzedzone będzie warsztatami z udziałem aktora z Teatru Lalka i Aktora „Kubus” w Kielcach, który poprowadzi warsztaty dla młodzieży z zakresu: ruchu scenicznego, dykcji, interpretacji tekstu i aranżacji scenografii. Warsztaty będą trwały 4 m-ce, 1 m-c organizacja działań oraz 1 m-c na próby generalne przez spektaklem premierowym. W trakcie realizacji projektu młodzież nabędzie umiejętność komunikowania się z dorosłymi, zwróci się do władz samorządowych o wsparcie inicjatywy – uzyska zgodę na przeprowadzenie spektaklu dla radnych i sołtysów podczas lokalnej uroczystości wynikającej z kalendarza imprez gminnych. Zdobędzie możliwość doskonalenia nauki koncentracji oraz współpracy w grupie z podziałem zadań planowanych do wykonania poprzez zaangażowanie wszystkich uczestników projektu. Uczestnicy nauczą się tworzenia harmonogramu działań, planowania działań i reagowania na zmiany, autoprezentacji, wykorzystywania zasobów oraz świętowania sukcesów wspólnie z dorosłymi – spektakl premierowy. Projekt przyczyni się do współpracy organizacji i instytucji, darczyńców do których młodzi zwrócą się ze swoimi potrzebami lub podziękowaniami.

Budżet projektu: 9 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie

Miejscowość: Raków

Ulica, nr domu i lokalu: Ogrodowa 1

Kod pocztowy i Poczta: 26-035 Raków

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: www.rakow.pl

Zabawny teatr- rzecz o sztuce oczami młodzieży

Rembów 50, 26-035, Polska

Więcej