Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Platforma wymiany myśli – www..stowarzyszeniekorzkiew.pl – reaktywacja - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Korzkiew w Korzkwi

Cel:

Rozwijanie u młodzieży postaw twórczych, kształtowanie aktywności, poznanie potrzeb i działanie na rzecz środowiska lokalnego. Kształtowanie umiejętności planowania i pozyskiwania wsparcia społecznego. Nabycie umiejętności użytku nowoczesnych narzędzi informacji – wyrównywanie szans gimnazjalistów. Ponadto zamiast 'martwej’ strony internetowej Stowarzyszenia Korzkiew powstanie stworzona przez młodzież 'platforma wymiany myśli’, która będzie miała swoje otwarcie na Okolicznościowym Pikniku w maju 2011.

Odbiorcy projektu:

Młodzież z 9 okolicznych wsi ucząca się w Gimnazjum w Korzkwi, która odpowiedziała na apel stowarzyszenia i po spotkaniu informacyjnym z członkami stowarzyszenia wyraziła chęć współpracy (od 15 do 22 osób).

Opis projektu:

Strona internetowa działającego od lutego 2010 Stowarzyszenia Korzkiew www.stowarzyszeniekorzkiew.pl jest 'martwa’ i zawiera informacje jedynie o wsi Korzkiew, mimo, że stowarzyszenie chce działać również na rzecz okolicznych wsi. Po spotkaniu z młodzieżą z korzkiewskiego gimnazjum określiliśmy, że do gimnazjum uczęszcza młodzież z 8 okolicznych wsi, również do kościoła parafialnego w Korzkwi przyjeżdżają mieszkańcy tych samych wsi. Młodzież narzekała, że brak im komunikacji, wspólnych działań po szkole. Po 'burzy mózgów’ ustaliliśmy, że interaktywna strona internetowa, zawierająca informacje o wszystkich 8 wsiach mogłaby się stać 'Platformą Wymiany Myśli’. Młodzież dobierze się w 8 zespołów, co najmniej 2-osobowych i wspólnie z instruktorem, osobą tworzącą stronę internetową i przedstawicielami stowarzyszenia opracują ankiety i zarys działań na rzecz stworzenia 'portretu wsi’ dla każdej z 8 wsi. Następnie pod okiem instruktora umieszczą efekty swoich działań na stronie i zareklamują stronę tak, aby dowiedziało się o niej jak najwięcej osób. Te działania pozwolą młodzieży na wspólne planowanie, działanie i zaistnienie w środowisku lokalnym, a co za tym idzie poprawę wiary we własne siły. Wymiernym efektem tych działań będzie 'reaktywacja’ strony Stowarzyszenia i dotarcie z nią do jak największej liczby osób.

Budżet projektu: 8 602 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Korzkiew w Korzkwi

Miejscowość: Korzkiew

Ulica, nr domu i lokalu: Korzkiew 3

Kod pocztowy i Poczta: 32-088 Przybysławice

Województwo: małopolskie

Powiat: krakowski

Adres strony internetowej: http://stowarzyszeniekorzkiew.pl

Platforma wymiany myśli – www..stowarzyszeniekorzkiew.pl – reaktywacja

Korzkiew 17, 32-087, Polska

Więcej