Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Przystanek teraz - 2010

Realizowany przez:

Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury Stuk-Puk w Radzyniu Podlaskim

Cel:

Celem jest zorganizowanie półrocznych, odbywających się 2x w tygodniu warsztatów plastycznych, podczas których powstanie makieta centrum Radzynia Podlaskiego wielkości 6x6m. Warsztaty będą możliwością atrakcyjnego, twórczego spędzenia wolnego czasu przez 20 osobową grupę młodzieży. Makieta zostanie zaprezentowana na plenerowej wystawie przed mieszkańcami Radzynia w czerwcu 2011 i będzie przyczynkiem do dyskusji na temat uporządkowania przestrzeni miasta. Młodzież aktywnie zaangażuje się w zaproponowanie konkretnych zmian.

Odbiorcy projektu:

Bezpośredni odbiorcy działań projektu pochodzą prawie wyłącznie z Radzynia Podlaskiego. To młodzież radzyńskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ok. 5-7 osób to młodzi ludzie w jakiś sposób związani z działaniami stowarzyszenia – przede wszystkim odbiorcy dotychczasowych działań. Pozostali będą rekrutowani poprzez ogłoszenia prasowe, plakaty i informacje w internecie.

Opis projektu:

Projekt polega zorganizowaniu warsztatów plastycznych i stworzeniu makiety centrum Radzynia Podlaskiego- 6x6m (skala 1:100). Zawierać będzie ona współczesne centrum z monumentalnym zabytkiem Pałacem Potockich i kilkoma ulicami ścisłego centrum miasta. Stworzona makieta poprawi miasto w taki sposób w jaki młodzież chciałaby chwalić się nim przed turystami i znajomymi z innych miast. Usuniemy z fasad kamienic krzykliwe bannery i reklamy, uporządkujemy place i park. Na koniec zaprezentujemy makietę podczas wystawy w przestrzeni jednego z miejskich placów (06.2011). Rozpoczniemy zapraszanie właścicieli kamienic do próby uporządkowania przestrzeni miejskiej. Działamy we współpracy z Powiatem Radzyńskim realizującym program rozwoju turystyki w powiecie. Właścicieli kamienic do zmian zachęcimy promocją w internecie, publikacjach oraz fachową pomocą w oznaczeniu prowadzonych rodzajów działalności. Celem projektu jest próba zmierzenia się z otaczająca rzeczywistością, bałaganem w zabytkowej przestrzeni publicznej. Nie mogąc wejść na drabinę i ściągać brzydkich reklam rozpoczniemy od wizualizacji tego jak nasze miasteczko będzie wyglądać po możliwych zmianach. W projekcie udział weźmie co najmniej 15-osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat. Część osób związanych jest ze stowarzyszeniem poprzez wcześniej realizowane warsztaty artystyczne i filmowe oraz organizację przeglądów filmowych i plenerów. Są to uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Budżet projektu: 10 800 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Radzyńskie Stowarzyszenie dla Kultury Stuk-Puk w Radzyniu Podlaskim

Miejscowość: Radzyń Podlaski

Ulica, nr domu i lokalu: Jana Pawła II 2

Kod pocztowy i Poczta: 21-300 Radzyń Podlaski

Województwo: lubelskie

Powiat: radzyński

Adres strony internetowej: http://stuk-puk.art.pl

Przystanek teraz

Rynek 1, 21-300 Radzyń Podlaski, Polska

Więcej