Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kabaret Pluszowe Rambo - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec w Tłuśćcu

Cel:

Przełamanie wewnętrznych barier i nabycie nowych umiejętności ułatwiających start w dorosłe życie oraz zagospodarowanie czasu wolnego dla 10 uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazialnych w wieku 13-19 lat, z Tłuścca, w okresie 6 miesięcy poprzez udział w warsztatach teatralno-satyrycznych zmierzających do stworzenia zespołu i programu artystycznego oraz wystawienie go przed lokalną publicznością.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat, uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z Tłuścca – beneficjenci dysponują wolnym czasem i przejawiają chęci do zmiany otaczającej ich rzeczywistości. Grupa wywodzi się spośród młodzieży objętej badaniami do diagnozy środowiska na potrzeby OKG RS 2010 i brała aktywny udział w tworzeniu tamtego projektu. Kabaret miał być jedna z trzech form działań tamtego projektu.

Opis projektu:

Projekt nawiązuje do wystawianych przez tłuściecką młodzież w latach 60 i 70 ubiegłego wieku tzw. sztuczek. Przedstawienia odbywały się w remizie i przyciągały sporą widownię również z okolicznych miejscowości. Celem projektu jest zaktywizowanie miejscowej młodzieży do grupowego, zorganizowanego spędzania wolnego czasu z jednoczesnym wykorzystaniem go na rozwój intelektualny, poszerzenie zainteresowań i dobrą zabawę. Za cel nadrzędny stawiamy sobie chęć przełamania bariery niemożności zrobienia czegokolwiek z młodzieżą i dla niej, chcemy by wyrwała się z otaczającego ja marazmu i uwierzyła w siebie, w swoje możliwości i w zmianę otaczającej ją rzeczywistości. Grupa docelowa to młodzież z Tłuśćca w wieku 13-19 lat, uczniowie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Przedsięwzięcie zmierza do utworzenia zespołu kabaretowego, który pod okiem profesjonalnych instruktorów przygotuje autorski program i zaprezentuje publiczności. Uczestnicy oprócz skeczy, piosenek i układów tanecznych postarają się o własną oprawę muzyczną oraz poprowadzą konferansjerkę. W trakcie trwania projektu młodzież weźmie udział w spektaklu kabaretowym oraz w spotkaniu (warsztatach) ze znanym ze scen aktorem. Uwieńczeniem projektu będzie gala kabaretowa – przedstawienie dla mieszkańców Tłuśćca i okolicznych miejscowości z udziałem innych zaproszonych zespołów. Oczekujemy, że powstanie trwały zespół, który będzie kontynuował działalność po zakończeniu projektu.

Budżet projektu: 10 350 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Tłuściec w Tłuśćcu

Miejscowość: Tłuściec

Ulica, nr domu i lokalu: Tłuściec 61

Kod pocztowy i Poczta: 21-564 Tłuściec

Województwo: lubelskie

Powiat: bialski

Adres strony internetowej: –

Kabaret Pluszowe Rambo

Tłuściec 73, 21-564, Polska

Więcej