Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Internetowa Telewizja Piekoszów - 2010

Realizowany przez:

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie

Cel:

Celem projektu jest stworzenie wśród jego uczestników, ale również jego odbiorców podwalin społeczeństwa obywatelskiego. Jest on możliwy do osiągnięcia poprzez powstanie telewizji internetowej, która będzie dokumentować i przedstawiać codzienne życie mieszkańców i samorządu lokalnego. Cel projektu odpowiada na potrzebę uznania społecznego i szacunku, który młodzi ludzie zdobędą poprzez tworzenie telewizji. Czas trwania projektu wystarczy, aby w młodzieży wywołać odruchy społeczników i spełnić cel projektu.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami projektu jest młodzież gimnazjalna w wieku 13-16 lat. Rekrutacja będzie odbywać się poprzez akcję informacyjno-promocyjną w gimnazjach oraz prelekcje w każdej z klas (pomysłodawcy projektu z gimnazjum w Piekoszowie będą mieć pierwszeństwo udziału). Po tych działaniach chętna młodzież będzie zgłaszać się do biblioteki. Uczestnicy będą z miejscowości z terenu Gminy Piekoszów.

Opis projektu:

Projekt Telewizji Piekoszów jest autorskim pomysłem młodzieży gimnazjalnej z terenu naszej gminy. Biblioteka prowadzi już gazetę lokalną, dlatego też młodzi ludzie skierowali swe myśli o realizacji swojego pomysłu do nas. Najważniejszym celem tego projektu jest stworzenie wśród jego uczestników, ale również jego odbiorców podwalin społeczeństwa obywatelskiego. Chcemy, aby projekt realizowany był przez młodych ludzi przy pomocy bibliotekarzy. W ramach projektu zaplanowano wiele ciekawych działań. Przede wszystkim będą to 15 godzinne warsztaty grupowe z: montażu materiału filmowego, występów przed kamerą, tworzenia materiału informacyjnego i dokumentalnego, zbierania informacji przed nagraniem, reżyserii. Grupa 20 gimnazjalistów z pięciu gimnazjów z terenu Gminy Piekoszów podzieli się na mniejsze podgrupy i uczęszczać będzie na warsztaty, które prowadzić będą specjaliści od lat prowadzący podobne przedsięwzięcia. Kiedy uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę na temat tworzenia i prowadzenia telewizji przejdą do meritum projektu – funkcjonowania telewizji internetowej. Od tej pory będą już sami nagrywać najciekawsze wydarzenia, przeprowadzać wywiady, prowadzić programy oraz tworzyć reportaże. Wszelkie działania prowadzić będą pod okiem koordynatora z ramienia biblioteki. Chcemy, aby w ramach projektu powstało: 5 reportaży z ciekawych wydarzeń na naszym terenie, cykliczny program oraz wiadomości realizowane w całości przez gimnazjalistów.

Budżet projektu: 18 530 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Centrum Kultury w Piekoszowie

Miejscowość: Piekoszów

Ulica, nr domu i lokalu: Częstochowska 66

Kod pocztowy i Poczta: 26-065 Piekoszów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: http://gbp.piekoszow.pl

Internetowa Telewizja Piekoszów

Częstochowska 47, 26-065 Piekoszów, Polska

Więcej