Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nie takie AJ WAJ - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Inicjatyw Oświatowych w Wyszatycach

Cel:

Celem projektu jest twórcze zagospodarowanie czasu wolnego młodzieży, zainteresowanie ich regionem, a w szczególności jego wielokulturowością, nabycie umiejętności nawiązywania nowych kontaktów pozaśrodowiskowych, doskonalenie umiejętności pracy w zespole oraz posługiwania się aparatem i kamerą cyfrową, doskonalenie technik informatycznych poprzez wyszukiwanie, selekcjonowanie i opracowywanie informacji oraz rozwój interpersonalny uczestników.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi uczestnikami projektu są uczniowie gimnazjum w Wyszatycach w wieku 13-16 lat zamieszkujący na terenie wsi Wyszatyce, Bolestraszyce, Buszkowice i Buszkowiczki. Rekrutacja odbywać się będzie w szkole przy pomocy Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli.

Opis projektu:

Na terenie wsi Wyszatyce, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się Wiejski Dom Kultury, przed II wojną światową i w czasie jej trwania stała Synagoga, a we wsi mieszkało 10 rodzin żydowskich, które w 1943 r. zostały wywiezione do przemyskiego getta, a następnie rozstrzelane w grochowskim lesie. Poprzez cykl zajęć wokół historii, kultury i tradycji Żydów na Podkarpaciu uczestnicy projektu poznają najważniejsze miejsca w regionie związane z Żydami Podkarpacia i Małopolski, rozwiną umiejętności wyszukiwania informacji, opracowania i prezentowania zdobytej wiedzy, pogłębią umiejętność posługiwania się aparatem fotograficznym i kamerą cyfrową, a także będą doskonalić techniki obróbki cyfrowej materiału przy robieniu filmu dokumentującego przebieg projektu. Część zajęć będzie przeznaczona na zapoznanie uczestników z podstawami języka hebrajskiego. Ta część projektu ma na celu ukazanie dzieciom korzeni wielokulturowości regionu, w którym mieszkają oraz ukazanie odmienności językowych mieszkańców naszego regionu. Zajęcia teatralne mające na celu przygotowanie spektakl 'Szabas’, będą okazją do doskonalenia umiejętności artystycznych, rozwoju kreatywności oraz pracy w grupie. Uczestnikami projektu będzie grupa 26 uczniów Gimnazjum w Wyszatycach zainteresowanych wielokulturowością regionu, twórczym zagospodarowaniem czasu wolnego, nawiązywaniem nowych relacji społecznych z ludźmi i instytucjami.

Budżet projektu: 16 575 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Inicjatyw Oświatowych w Wyszatycach

Miejscowość: Wyszatyce

Ulica, nr domu i lokalu: Wyszatyce 154

Kod pocztowy i Poczta: 37-722 Wyszatyce

Województwo: podkarpackie

Powiat: przemyski

Adres strony internetowej: http://www.wyszatyce.edu.page.pl

Nie takie AJ WAJ

Wyszatyce 74, 37-722, Polska

Więcej