Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Młodzi na antenie – Radio Świstak - 2010

Realizowany przez:

Towarzystwo Miłośników Leska i Okolic w Lesku

Cel:

Utworzenie nowej drogi zdobywania wiedzy przez młodzież, spędzania wolnego czasu i komunikacji, jaką jest instytucja lokalnego radia internetowego. Nabywanie umiejętności związanych z przyszłością młodych ludzi, wyborem zawodu. Koordynacja działań w taki sposób, aby młodzież stała się aktywnym twórcą, uczestnikiem i realizatorem projektu. Uaktywnienie młodzieży mieszkającej w Lesku i okolicach.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie w szczególności młodzież w wieku od 13 do 19 lat – uczennice i uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych korzystający z radia internetowego oraz uczestniczący w imprezach organizowanych przez zespół redakcyjny. Oprócz tego projekt kierowany jest zarówno do mieszkańców Leska, jak również całego regionu – Bieszczadów. Dodatkowo, dzięki sieci internetowej, odbiór radia będzie możliwy nie tylko w całej Polsce, ale i za granicą.

Opis projektu:

Młodzi na antenie radio Świstak to nazwa innowacyjnego projektu, który przyczyni się do stworzenia nowej formy działania młodzieży – przygotowania i prowadzenia radia internetowego. Jest to nowoczesne przedsięwzięcie, które ma zintegrować społeczność młodych ludzi mieszkających w Lesku i okolicach. Poprzez stworzenie nowego kanału komunikowania się, spędzania wolnego czasu i uzyskania praktycznej wiedzy na temat środowiska lokalnego, Europy i świata, młodzi ludzie będą mieć szansę rozwoju intelektualnego i kulturalnego. Audycje będą prezentowane przez grupę uczestników-inicjatorów projektu, która składa się z 7 osób – uczniów gimnazjum i liceum. Wśród audycji znajdą się ogólne, jak również specjalne takie jak: typowo muzyczne, wywiady na żywo z gośćmi zaproszonymi do studia, listy przebojów, przegląd prasy, audycje lokalne i o krajach europejskich, relacje z koncertów oraz magazyny psychologiczne. Ważną będzie także interakcja ze słuchaczami przez różne kontakty: e-mail, SMS czy rozmowy na antenie. W projekcie przewidziane są także imprezy okolicznościowe, np. dni otwarte radia i casting dla osób zainteresowanych współpracą z radiem. Podsumowaniem będzie impreza lokalna połączona z koncertem regionalnych zespołów muzycznych. Przewidujemy też wydanie zestawu płyt CD audio z najciekawszymi audycjami.

Budżet projektu: 13 850 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Miłośników Leska i Okolic w Lesku

Miejscowość: Lesko

Ulica, nr domu i lokalu: Marszałka Józefa Piłsudskiego 1

Kod pocztowy i Poczta: 38-600 Lesko

Województwo: podkarpackie

Powiat: leski

Adres strony internetowej: http://tmlio.wordpress.com

Młodzi na antenie – Radio Świstak

Marszałka Józefa Piłsudskiego 2, 38-600 Lesko, Polska

Więcej