Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

StreetStyle na wsi - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Twórców Kultury Czerwone Susły w Krężnicy Jara

Cel:

Uformowanie Grupy Skateboardingowej – jako grupy działającej na polu kultury oraz dającej młodym ludziom nową i atrakcyjną ofertę spędzania wolnego czasu. Jednocześnie, poprzez zaangażowanie nowych członków oraz przeprowadzenie odpowiednio dobranych szkoleń, grupa ta stanie się oryginalną i niepowtarzalną wizytówką kulturalną gminy, a jej działalność pozwoli młodzieży na rozwój swoich pasji i zainteresowań oraz przyczyni się do wzrostu poczucia własnej wartości.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami są młodzi ludzie w wieku 13-18 lat, uczniowie gimnazjum i szkół średnich mieszkający w Krężnicy Jarej, Nowinach, Strzeszkowicach oraz Radawczyku. Są to osoby, które wykazują duże zainteresowanie skateboardingiem i szeroko pojętą kulturą skate’owską i którzy chętni są do działania w Grupie 'PatrztaJade.’ Rekrutacja do projektu odbywać się będzie poprzez ogłoszenia w szkołach i lokalnej prasie.

Opis projektu:

Naszą pasją są jest hip-hop, rolki, deska, graffiti… wszystko, co związane jest z tzw. streetstyle’m. Chcemy, aby rozwijał się on w naszej gminie, w naszej miejscowości i zainspirował tutejszą młodzież. Chcemy wykorzystać energię młodych ludzi we właściwy sposób i pokazać społeczności lokalnej, że często niezrozumiana i źle postrzegana 'kultura uliczna’, w tym streetart i skateboarding, jest tak naprawdę wielką sztuką wymagającą nie tylko talentu, ale także czasu, zapału i wielu godzin ciężkich treningów. Jest także szansą dla młodych ludzi na sprawdzenie się, uwierzenie w siebie i w swoje umiejętności. Dla nas jest to bardzo ważne – chcemy stworzyć profesjonalną grupę skateboardingową, która stanie się wizytówką kulturalną gminy. Uczestnicy projektu (20 osób,13-18 lat) przejdą odpowiednie szkolenia. Taki zespół może stać się atrakcyjnym uzupełnieniem gminnej oferty kulturalnej. Streetstyle skupia i przyciąga ludzi, dla których ważne jest miejsce, w którym mieszkają, a także rozwój kultury. Stąd też pomysł na stworzenie strony poświęconej życiu kulturalnemu w naszej gminie. Pieniądze z dotacji przeznaczymy na wynagrodzenia dla instruktorów oraz sprzęt niezbędny do funkcjonowania grupy skateboardingowej.

Budżet projektu: 11 370 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Twórców Kultury Czerwone Susły w Krężnicy Jara

Miejscowość: Krężnica Jara

Ulica, nr domu i lokalu: Krężnica Jara 330

Kod pocztowy i Poczta: 20-515 Lublin

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: –

StreetStyle na wsi

Krężnica Jara 386, 24-220, Polska

Więcej