Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

F.U.M. – Fabryka Użytecznych Marzeń - 2007

Realizowany przez:

Grupa nieformalna Fabrykanci w Warce

Cel:

Utworzenie centrum alternatywnych działań młodzieży; rozwój osobisty i nabycie umiejętności społecznych, odpowiedzialności, współdziałania, prezentacji, negocjacji; zdobycie nowych doświadczeń we współpracy z przedsiębiorcami, organizacjami; zwiększenie umiejętności wokalnych i związanych z przygotowaniem koncertów; realizacja własnych pasji i ambicji; pobudzenie do działania innych młodych osób.

Odbiorcy projektu:

Projekt jest skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazajlnych z Warki oraz starszej młodzieży, która do tej pory była związana z naszą grupą.

Opis projektu:

Nasze miasto Warka liczy ok. 14 tys. mieszkańców i nie ma tu miejsca, w którym moglibyśmy się spotykać by realizować swoje młodzieńcze zainteresowania. Do Warszawy jest za daleko aby korzystać z takiej możliwości. Natomiast sami próbujemy realizować swoje pasje i zainteresowania związane z muzyką i innymi formami samorealizacji, spotykając się po domach, grając w garażach, przechowalniach owoców. Ten rodzaj aktywności dostrzegli w nas inni i wyszli z propozycją pomocy tj. udostępnienia lokalu – sali na próby, spotkania, koncerty. Miejsce to zlokalizowane jest na terenie dawnej Fabryki Urządzeń Mechanicznych – F.U.M.- zakładu z ok.100-letnią historią i tradycją, stąd obraliśmy nazwę FABRYKANCI. Wspomniana fabryka została wykupiona przez firmę PRIMA, która zaproponowała nam możliwość nieodpłatnego korzystania (umowa na 5 lat) z części biurowca z dawną salą konferencyjną. Pojawiła się zatem ogromna szansa na to by z działań, które robiła nasza mała grupa, mogli skorzystać także inni. Celem zatem naszego projektu jest powołanie do życia miejsca, w którym młodzież z Warki może realizować swoje pasje, poprzez organizowanie spotkań, prób, koncertów, warsztatów. Efektem projektu jest rozruszanie i powołanie do życia z jednej strony zaniedbanego miejsca starej fabryki, a drugiej i to tej ważniejszej, zaangażowanie, zaktywizowanie i danie szansy na samorealizację młodym ludziom.

Budżet projektu: 14 350,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna Fabrykanci w Warce

Miejscowość: Warka

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Batalionów Chłopskich 89

Kod pocztowy i Poczta: 05-660 Warka

Województwo: mazowieckie

Powiat: grójecki

Adres strony internetowej: –

F.U.M. – Fabryka Użytecznych Marzeń

DW731 37, 05-660 Warka, Polska

Więcej