Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasz mały świat- wczoraj i dziś - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Krępcewa w Krępcewie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności pracy w zespole wśród uczestników w wieku 13-19 lat z Krępcewa i okolic.Podczas 18 miesięcy trwania przedsięwzięcia 25 osób będzie pracowało nad zbieraniem i przetwarzaniem informacji na temat Wsi i okolic. Praca ta będzie polegała na rozmowach z seniorami,przeszukiwaniu Internetu, archiwów i bibliotek oraz rekonstrukcji życia codziennego przodków.

Odbiorcy projektu:

25 osób w wieku 13-18 lat. Uczestnikami projektu będzie młodzież z Krępcewa i miejscowości ościennych, oddalonych maksymalnie o 10 km od Krępcewa. W
większości będą to uczniowie gimnazjum.

Opis projektu:

Młodzi ludzie dostrzegają dzisiejsze tempo życia codziennego i zastanawiają się, jak dawniej żyli ludzie. Jak to było możliwe, że radzili sobie bez pralek, komputerów i innych cudów techniki. Przy pomocy Internetu, zasobów bibliotek i archiwów młodzież chciałaby dowiedzieć się, kto przed nimi mieszkał w Krępcewie, czym się zajmował, co robił w wolnym czasie, a także to, jaka jest prawdziwa historia zabytków z Krępcewa i okolic. Wspólne zadbanie o porządek wokół zabytków w porozumieniu z konserwatorem zabytków i stworzenie folderów turystycznych i innych materiałów promocyjnych pomoże odkryć walory miejscowości oraz zaprezentować je innym ludziom. Rozwinie to także umiejętności młodzieży, m. in. pozyskiwanie wsparcia społecznego. Podzielenie się uzyskaną wiedzą i umiejętnościami z mieszkańcami Krępcewa poprzez pokazy, inscenizacje, publikacje wzbogaci intelektualnie i zintegruje mieszkańców.

Budżet projektu: 79 500 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Krępcewa w Krępcewie

Miejscowość: Krępcewo

Ulica, nr domu i lokalu: Krępcewo 12

Kod pocztowy i Poczta: 73-115 Krępcewo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: stargardzki

Adres strony internetowej: –

Nasz mały świat- wczoraj i dziś

74FR+69 Krępcewo, Polska

Więcej