Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Laboratorium lat minionych - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Młody Mołodycz w Mołodyczu

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności planowania własnej przyszłości przez 25 osobową grupę młodzieży, zamieszkałą na terenie miejscowości Cetula, Mołodycz, Piwoda i Radawa, poprzez udział w cyklu działań kreatywnych prowadzących do stworzenia i realizacji Laboratorium lat minionych.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednio: 25 os. w wieku 13-17 lat. Odbiorcami projektu jest młodzież chętna do zdobywania nowych umiejętności i doświadczeń poprzez planowanie, uczestnictwo i realizację zaplanowanych przez siebie działań. Grupa uczestników odwzorowuje rozkład młodzie¿y ze względu na: płeć, wiek, sytuację
ekonomiczną, dostęp do informacji.
Pośrednio: mieszkańcy gminy.

Opis projektu:

Projekt łącząc przeszłość z teraźniejszością pozwoli na stworzenie „żywego laboratorium lat minionych”, w którym nauka i zdobywanie umiejętności łączyć się będzie z odkrywaniem niecodziennych zajęć, rzeczy i zwyczajów z przeszłości. W „Laboratorium” młodzież m.in. pozna „Historię ptaka Klepaka” i „Smaki przeszłości”, weźmie udział w „Jarmarku kolorów”, a także stworzy „Galerię przedmiotów codziennych”, utrwali „Portrety”, pokaże „Zawody w obrazie zapisane”. Dzięki temu odkryje w sobie nową przestrzeń działania, która zainspiruje ją do realizacji kolejnych pomysłów i zadań. Młodzież, na stworzonym przez siebie stoisku niekonwencjonalnym, dzielić się będzie swoimi talentami i indywidualnymi umiejętnościami, zdobytymi w trakcie warsztatów kreatywnych i wizyt studyjnych, z mieszkańcami gminy trakcie festynów i imprez organizowanych na jej terenie. Ponadto młodzież weźmie udział w cyklicznych spotkaniach, burzach mózgów, pogadankach, indywidualnych i grupowych prezentacjach i działaniach.

Budżet projektu: 67 220 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Młody Mołodycz w Mołodyczu

Miejscowość: Mołodycz

Ulica, nr domu i lokalu: Mołodycz 35

Kod pocztowy i Poczta: 37-523 Radawa

Województwo: podkarpackie

Powiat: jarosławski

Adres strony internetowej: –

Laboratorium lat minionych

Mołodycz 65A, 37-523, Polska

Więcej