Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kurs na sukces! - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Sławsku

Cel:

Podniesienie poziomu wykształcenia i kwalifikacji 13 chłopców i 13 dziewcząt ze Sławska zakresie ¿żeglarstwa do 30.XI.2011r, w szczególności udoskonalenie: -umiejętności planowania swoich działań,
-chęci kształtowania własnej przyszłości, -umiejętności pracy w zespole,
-pokazanie możliwości stworzenia sobie własnego warsztatu pracy i umiejętność właściwego oceniania swoich sił.

Odbiorcy projektu:

26 osób (13 chłopców i 13 dziewcząt)w wieku 14-16 lat mieszkających we wsi Sławsko.W projekcie wezmą udział młodzi ludzie, nie wierzący w siebie, nie mający szansy na odniesienie osobistego sukcesu w nauce,ale posiadający potencjał, który działalność w ramach projektu w nich rozwinie.

Opis projektu:

Działania skupią się wokół tematu żeglarstwa. Rozwija ono u młodych ludzi:umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność za siebie i innych, umiejętność podejmowania decyzji z uwzględnieniem konsekwencji. Wyposażenie młodzieży w ciekawe umiejętności zwiększy ich wiarę w siebie i rozbudzi aspiracje życiowe.Zajęcia w formie warsztatowej, z uwzględnieniem roli młodzieży na etapie planowania, realizacji i ewaluacji, będą miały postać: -nauka szant, gry na gitarze, węzłów, zwyczajów żeglarskich,wywoływanie zdjęć czarno – białych,witraże o tematyce morskiej -spotkanie z Ludźmi Morza -wyjazdy na basen,nauka pływania-praktyczne szkolenia żeglarskie w Szczecinie(10 dni i 5 dni):żeglowanie,zwiedzanie Wyższej Szkoły Morskiej,kurs ratownictwa wodnego,zwiedzanie Szczecina,integracja przy ognisku,egzamin na patent żeglarza. Uczestnicy podzielą się na wachty-grupy funkcyjne:promocja,organizacja wyjazdów,zaopatrzenie,opiekunowie Tawerny.

Budżet projektu: 64 270 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Sławsku

Miejscowość: Sławsko

Ulica, nr domu i lokalu: Sławsko 52

Kod pocztowy i Poczta: 76-100 Sławno

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: sławieński

Adres strony internetowej: –

Kurs na sukces!

Sławsko 19, 76-122, Polska

Więcej