Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

@2 – Azymut na wygraną - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie wiary we własne możliwości, głębsze poznanie samego siebie, zwiększenie umiejętności samodzielnego i aktywnego planowania własnej przyszłości w grupie 27 osób w wieku 13-19 lat z miejscowości Chociszewo, Brójce, Lutol Suchy i Stary Dwór w czasie 18 miesięcy poprzez wspólne wielokierunkowe działanie Biura Odkrytych Możliwosci @2.

Odbiorcy projektu:

27 osób w wieku od 13 do 18 lat. Uczestnicy to młodzież pochodząca z Chociszewa, Brójec, Starego Dworu i Lutola Suchego, ucząca się w gimnazjum w Brójcach oraz w Zespole Szkół Technicznych w Zbąszynku.

Opis projektu:

Budowa autostrady A2 obok naszej miejscowości jest ideą spinającą wszystkie działania w projekcie. Podjęte działania zmierzają do tego, aby młodzi ludzie potrafili odkrywać, dokumentować, poznawać, rozumieć, pytać, słuchać oraz wykorzystywać poznaną wiedzę, która jest często bardzo blisko nich, zachować ją i przekazać ją innym. Media dają młodzieży możliwość połączenia pasji z samodzielnym planowaniem własnej przyszłości, poznaniem samego siebie i zwiększeniem wiary we własne możliwości. Będą obserwować i dokumentować wpływ budowy autostrady i zmiany zachodzące w okolicy, odkrywać szanse dla wsi i jej mieszkańców, ocalać przed zapomnieniem niezwykłość osób i miejsca. W ramach projektu powstanie studio telewizyjne, młodzież tworzyć będzie i nadawać w Internecie własny program informacyjny, przygotowuje i emituje małe etiudy filmowe, transmituje ważne wydarzenia w gminie. Poznane wyjątkowe historie opowiada w formie foto komiksów. Wydaje gazetę w druku i w Internecie.

Budżet projektu: 75 800 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Miejscowość: Chociszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Chociszewo 44

Kod pocztowy i Poczta: 66-304 Brójce

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

@2 – Azymut na wygraną

Chociszewo 6, 66-304, Polska

Więcej