Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Czy tylko szata zdobi człowieka? - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Horyzont w Pluskowęsach

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie przekonania 27 osobowej grupy młodzieży w wieku 13-17 lat w czasie 18 miesięcy o ich własnych możliwościach poprzez organizowanie i inicjowanie działań związanych z
realizacja projektu. Nie zabraknie działań zwiększających umiejętności oceny lokalnego środowiska oraz analizy mocnych i słabych stron u tej grupy młodzieży poprzez prowadzenie wywiadów i spotkań.

Odbiorcy projektu:

27 osób w wieku 13 – 17 lat. Młodzież z terenu części Gminy Chełmża,
uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Pluskowęsach oraz absolwenci
gimnazjum, uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych w
Chełmży i Toruniu, mieszkający na terenie gminy.

Opis projektu:

Projekt realizuje działania związane z bardzo ogólnie pojętym wyglądem człowieka. W związku z wszechobecną w prasie, telewizji, internecie modą, by zwracać uwagę na to, jak się wygląda, młodzież zaproponowała działania w tym kierunku. Główne zadania dotyczą tego, jak dbać o wygląd, na co zwracać uwagę, dobierając stroje, makijaż, fryzurę. Nie zabraknie też działań związanych z modą w ogóle, będą to głównie pokazy mody. Młodzież zorganizuje spotkania z ludźmi, którzy wiedzą, jak dbać o wygląd. W trakcie realizacji projektu nie zabraknie działań pokazujących, jaką rolę odgrywa wygląd i czy zawsze on jest ważny, co robić, aby nie ulegać niepotrzebnym trendom, jak radzić sobie w sytuacjach, gdy nie stać nas na modne rzeczy i że tak naprawdę to modnie być niemodnym, czyli że należy odnaleźć własny styl i być przede wszystkim sobą. Metody pracy polegają na aktywizacji młodzieży. Są to zajęcia warsztatowe, praca w grupach, przeprowadzanie wywiadów, scenek rodzajowych, pokazów mody.

Budżet projektu: 70 286 zł

Dotacja: 48 400 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Horyzont w Pluskowęsach

Miejscowość: Pluskowęsy

Ulica, nr domu i lokalu: Pluskowęsy 71/4

Kod pocztowy i Poczta: 87-140 Chełmża

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: toruński

Adres strony internetowej: –

Czy tylko szata zdobi człowieka?

Pluskowęsy 21, 87-410, Polska

Więcej