Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kurcze! To Fajne! czyli Konkretne Tworzenie Filmu - 2010

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Młodzi Aktywni w Bieruniu

Cel:

Zwiększenie przekonania o własnych możliwościach, oraz umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego w grupie 30 osób z powiatu bieruńsko-lędzińskiego w wieku 13 – 14 lat, poprzez samodzielne planowanie i realizacje filmu fabularnego. Cel powinien być osiągnięty drogą pośrednich
małych sukcesów.

Odbiorcy projektu:

Są to uczniowie pierwszych klas gimnazjów, wśród których (jak
wykazały rozmowy) cieszą się dużą popularnością portale
społecznościowe i filmy. Osoby te mają silną potrzebę identyfikacji z
grupą i są zniechęcone do tradycyjnych zajęć szkolnych

Opis projektu:

W naszym projekcie tworzymy film fabularny i książkę, które są osią spinającą. Działania dzielimy na 4 etapy. 1. to wyjazd integracyjny połączony ze szkoleniami. Młodzież uczy się prowadzenia wywiadów i robienia zdjęć. W 2. etapie szuka ciekawych osób z powiatu, których historie opisze w książce, a na ich podstawie stworzy scenariusz filmu. 3 etap to podział na grupy do realizacji filmu. Młodzież organizuje warsztaty, gry terenowe. Etap 4. to realizacja filmu, grupy wykorzystują wiedzę, stają się specjalistami w swojej dziedzinie. Tworzą plan, listę rekwizytów, załatwiają pozwolenia, kontaktują się z instytucjami, poszukują pejzaży itp. W wakacje: powstają zdjęcia do filmu, a we wrześniu i październiku montują go i przygotowują książkę z wywiadami i opisem realizacji filmu. Projekt wieńczy premiera filmu i książki w lokalnym kinie, połączona z galą na wzór oskarowej. Każdy etap kończy się małym świętowaniem tj. wyjazdem, podsumowaniem i planowaniem następnego.

Budżet projektu: 71 075 zł

Dotacja: 50 000 zł

Rocznik: 2010

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Młodzi Aktywni w Bieruniu

Miejscowość: Bieruń

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Licealna 17

Kod pocztowy i Poczta: 43-150 Bieruń Stary

Województwo: śląskie

Powiat: bieruńsko-lędziński

Adres strony internetowej: –

Kurcze! To Fajne! czyli Konkretne Tworzenie Filmu

Licealna 17, 43-150 Bieruń, Polska

Więcej