Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gradowe Bractwo - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy ŻAK w Polanowie

Cel:

Głównym celem jest aktywizacja uczniów przez umożliwienie im udziału w atrakcyjnych formach zajęć.

Odbiorcy projektu:

Projekt kierujemy do młodzieży gimnazjalnej z gminy Polanów. Jest to młodzież w dużej części uboga, z małych miejscowości o utrudnionym dostępie do dóbr kultury i nowoczesnych form edukacyjnych. Znaczna cześć tej młodzieży jest bierna oraz nie ma specjalnych ambicji.

Opis projektu:

Przewidujemy przeprowadzenie w ramach projektu cyklicznych zajęć pozalekcyjnych w ramach grup: dworskiej (taniec średniowieczny), teatralnej, rzemieślniczej, modelarskiej, rycerskiej; zorganizowanie dwóch imprez 'spinających’ projekt: Wyprawa Bractwa Pod Zielony Dąb (posadzenie dębu, pokaz strojów średniowiecznych, przedmiotów użytkowych, turnieje m.in. łuczniczy, konkursy, ognisko z jadłem średniowiecznym, przemarsz z pochodniami); Dzień Bractwa – impreza kończąca projekt, z prezentacją dokonań każdej z grup, wspólna zabawa, m.in. pokaz tańca średniowiecznego, przedstawienie Legendy o hrabim Castellano, gry i zabawy przy ognisku. Ostatnim etapem projektu będzie prezentacja osiągnięć młodzieży w ramach Dni Polanowa oraz Regionalne Forum Edukacyjne. Działania dodatkowe: konkurs na drzewo genealogiczne, Szkolną Ligę Łuczniczą, konkurs plastyczny na replikę herbu oraz „Zamek Marzeń”. Wyjazd do Zamku w Malborku oraz zorganizowanie w szkole pokazu grupy rycerskiej. Efekty projektu to aktywizacja uczniów, przełamanie „kompleksu małego miasteczka”, nabycie niepospolitych umiejętności – tanecznych, aktorskich i manualnych.

Budżet projektu: 12 540 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy ŻAK w Polanowie

Miejscowość: Polanów

Ulica, nr domu i lokalu: Gradowe Wzgórze 5

Kod pocztowy i Poczta: 76-010 Polanów

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: koszaliński

Adres strony internetowej: http://gimnazjum.polanow.pl

Gradowe Bractwo

Wolności 22, 76-010 Polanów, Polska

Więcej