Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

ŚLAD – Ścisłowcy Lubią Aktywnie Działać - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Uczniowski Klub Kolarski w Wiadrowie

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie kompetencji matematycznych i naukowo-technicznych oraz przełamywanie postawy wyuczonej bierności.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie grupa 30 uczniów gimnazjum w Wiadrowie. Uczniowie dojeżdżają z 15 miejscowości, wszyscy pochodzą ze środowisk wiejskich w większości popegeerowskich, gdzie sytuacja materialna jest bardzo trudna.

Opis projektu:

Zajęcia w projekcie będą odbywały się popołudniami lub w soboty w budynku gimnazjum. Jako pierwsze odbędą się dwie wycieczki na zajęcia do CEEK Salamandra w Myśliborzu oraz do ExploraParku w Wałbrzychu na zajęcia z cyklu Interaktywna Matematyka. Następnie młodzież w sześcioosobowych grupach będzie realizowała różne projekty badawcze, które będą łączyły wiedzę i umiejętności z przedmiotów ścisłych. Działania będą wymagały od uczniów postawy twórczej, zbierania danych, a zatem nawiązywania nowych relacji, uczenia się przez doświadczenie. Zebrane wiadomości zostaną opracowane przez młodzież w postaci prezentacji multimedialnych. Na koniec projektu młodzież zaprezentuje swoje dokonania przed społecznością szkolną oraz przed rodzicami, uczestnicy projektu będą mogli wystąpić publicznie i zaprezentować co zrobili i czego się nauczyli.

Budżet projektu: 9 000 zł

Dotacja: 5 900 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Uczniowski Klub Kolarski w Wiadrowie

Miejscowość: Wiadrów

Ulica, nr domu i lokalu: Wiadrów 38

Kod pocztowy i Poczta: 59-411 Paszowice

Województwo: dolnośląskie

Powiat: m. Wrocław

Adres strony internetowej:

ŚLAD – Ścisłowcy Lubią Aktywnie Działać

X5JM+F6 Wiadrów, Polska

Więcej