Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wiedźmen - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Cel:

Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności z przedmiotów ścisłych oraz podniesienie poczucia własnej wartości u młodzieży z gminy Wicko.

Odbiorcy projektu:

40-osobowa grupa gimnazjalistów z klas I-III, pochodzących z małych miejscowości gminy Wicko.

Opis projektu:

W ramach projektu zaplanowano: cykliczne spotkania sobotnie, podczas których młodzież będzie testować prawa i prawdy naukowe (praca metodą doświadczeń w 4-osobowych grupach), 2 wyjazdy do instytucji – na Politechnice uczniowie uczestniczyć będą w doświadczeniach przygotowanych przez kadrę uczelni, w oczyszczalni ścieków młodzież pogłębi swoją wiedzę z zakresu ochrony środowiska; uczniowie nawiążą kontakt z rówieśnikami z 4 innych gimnazjów i przeprowadzą dla nich (oraz ich opiekunów) szkolenie w zakresie pracy metodą doświadczeń; przygotują pokazy eksperymentów dla rodziców oraz dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych; działalność uczestników zarejestrowana zostanie kamerą, uczniowie zmontują samodzielnie film, który zostanie zaprezentowany na zorganizowanym święcie projektu. Efektem będzie film, opublikowane w mediach informacje i zdjęcia z działań w ramach projektu, szkolenie dla 4 szkół, przeprowadzone przez młodzież. Uczniowie podniosą swoje poczucie własnej wartości, widoczne podczas pokazów doświadczeń oraz wystąpieniach w konkursie gminnym 'Mam talent’. Młodzież podniesie swoją wiedzę z przedmiotów ścisłych, co będzie miało odzwierciedlenie m.in. w ocenach szkolnych.

Budżet projektu: 11 660 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Uwolnić wiedzę w Wicku

Miejscowość: Wicko

Ulica, nr domu i lokalu: Wicko 39

Kod pocztowy i Poczta: 84-352 Wicko

Województwo: pomorskie

Powiat: lęborski

Adres strony internetowej: http://www.uwolnicwiedze.yoyo.pl

Wiedźmen

Rekreacyjna 1B, 84-352 Wicko, Polska

Więcej