Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wolontariusze ochrony zabytków - 2007

Realizowany przez:

Dom Kultury w Rucianem-Nidzie

Cel:

Celem projektu jest zwiększanie aktywności społecznej, aspiracji poznawczych i umiejętności działania zespołowego przez realizację wspólnych zadań na rzecz ochrony i popularyzacji zabytków u 15-to osobowej grupy młodzieży gimnazjalnej, uczęszczającej do Zespołu Szkół Samorządowych w Rucianem-Nidzie im. A. Osieckiej w ciągu 5 miesięcy.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcą projektu będzie młodzież gimnazjalna w wieku 13-16 lat z Rucianego-Nidy i okolicznych miejscowości. Są to osoby interesujące się historią własnego regionu, gotowe włączyć się w działalność społeczną na rzecz ochrony i popularyzacji zabytków. Do członkostwa w klubie zostaną zaproszeni na spotkaniach w szkole. Dojazd dla zamiejscowych członków zostanie zorganizowany busem.

Opis projektu:

Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży w działalność społeczną, a w szczególności w działania mające na celu pielęgnację i popularyzację architektonicznych pamiątek historycznych z terenu gminy Ruciane-Nida. Uczestnikiem bezpośrednim projektu jest młodzież Zespołu Szkół Samorządowych im. A. Osieckiej w Rucianem-Nidzie o zainteresowaniach historycznych, gotowa na włączanie się w działania społeczne. Planowane jest przeprowadzenie 4 działań: Jak chronić zabytki? – spotkania ze specjalistami i konferencja; Prace w terenie – prace gospodarczo-konserwatorskie i tworzenie dokumentacji zabytków; Ksiega skarbów – publikacja o zabytkach w formie książki; Przyłącz się! – akcja promująca ruch społeczny na rzecz ochrony zabytków. Spodziewanym efektem będzie wzrost zaangażowania młodzieży w pracę społeczną, zwiększenie zdolności do wspólnego działania oraz rozwój zainteresowań historycznych i umiejętności wykonywania najprostszych prac konserwatorskich.

Budżet projektu: 13 330,00 zł

Dotacja: 6 800,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Dom Kultury w Rucianem-Nidzie

Miejscowość: Ruciane-Nida

Ulica, nr domu i lokalu: Gwarna 2a

Kod pocztowy i Poczta: 12-221 Ruciane – Nida

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: piski

Adres strony internetowej: –

Wolontariusze ochrony zabytków

Kolejowa 5/3, 12-220 Ruciane-Nida, Polska

Więcej