Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Śladami zmian Cycowa - 2009

Realizowany przez:

Towarzystwo Miłośników Ziemi Cycowskiej (TMZC) w Cycowie

Cel:

Projekt ma na celu zwiększenie wiary we własne możliwości i zmobilizowanie młodzieży do aktywności poprzez odkrywanie historii i walorów krajoznawczych najbliższej okolicy.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 gimnazjalistów.

Opis projektu:

Utworzony zespół redakcyjny podczas cotygodniowych warsztatów (stacjonarnych i terenowych) z nauczycielami historii i informatyki, przygotuje wystawę fotograficzną i publikację „Śladami zmian Cycowa”. Uczniowie będą obserwować i interpretować zmiany zachodzące w dziedzictwie kulturowym i krajobrazie regionu. Poszukując tematu badawczego, włączą w projekt społeczność lokalną, wykorzystując ich pamięć o przeszłości i stare fotografie. Pozyskana dokumentacja fotograficzna będzie stanowiła bazę do opracowania współczesnych wersji fotografii tych samych miejsc/obiektów. Pary zdjęć zostaną opracowane elektronicznie wraz z komentarzem, analizą i opisem zmian. Młodzież nawiąże współpracę z Urzędem Gminy, Biblioteką Gminną, Parafią w Cycowie, by skorzystać z ich zbiorów archiwalnych. Projekt zakończy impreza podsumowująca z udziałem społeczności lokalnej, podczas której uczniowie zaprezentują swoje dokonania – wystawę fotograficzną i publikacje. Udział w projekcie stworzy uczniom szansę zdobycia nowych kompetencji osobistych, łączenia i porządkowania informacji pochodzących z różnych źródeł, umiejętności prezentacji osiągnięć, wyników swojej pracy i pogłębienia wiedzy z zakresu historii, wiedzy o społeczeństwie i informatyki. Warsztaty prowadzić będą nauczyciele w ramach wolontariatu.

Budżet projektu: 10 940 zł zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Miłośników Ziemi Cycowskiej (TMZC) w Cycowie

Miejscowość: Cyców

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Chełmska 44

Kod pocztowy i Poczta: 21-070 Cyców

Województwo: lubelskie

Powiat: łęczyński

Adres strony internetowej:

Śladami zmian Cycowa

Chełmska 75B, 21-070 Cyców, Polska

Więcej