Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wkrzański Gród - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Ziemia Warpieńska w Nowym Warpnie

Cel:

Celem projektu jest popularyzowanie kultury średniowiecznej wśród młodzieży mieszkającej oraz pogłębienie wiedzy historycznej.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie młodzież w wieku 13-19 lat, mieszkająca w gminie Nowe Warpno.

Opis projektu:

Projekt zakłada działania związane z życiem i kulturą przodków żyjących w Puszczy Wkrzanskiej przed i po powstaniu państwa Polan w szczególności za czasów panowania Mieszka I.
Działania zawarte w projekcie teoretyczne oraz praktyczne zajęcia w warsztatach na stanowiskach ginących zawodów będą motywować młodzież do poznawania historii, rozwijania intelektualnego nie tylko w trakcie trwania projektu, ale także po jego zakończeniu co z pewnością pozytywnie wpłynie na dalsza działalność Wkrzanskiego Grodu. To, że w środowisku dzieci oraz młodzieży życie i kultura przodków naszych pozostaje w zainteresowaniu świadczyć może udział znacznej grupy uczestniczącej w organizacji Drużyny Wojów Słowiańskich, festynach integracyjnych nawiązujących do średniowiecza. Z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez inne organizacje. Poznawanie kultury i tradycji przodków, rozwijanie zainteresowań z zakresu historii i rękodzielnictwa staje się ich pasją. Chęć brania udziału w pokazach dla społeczności lokalnej i na zewnątrz. Wszystkie działania będą prowadzone przez pasjonatów w sposób rzetelny i fachowy.

Budżet projektu: 14 270 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Ziemia Warpieńska w Nowym Warpnie

Miejscowość: Nowe Warpno

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Szczecińska 1 H

Kod pocztowy i Poczta: 72-022 Nowe Warpno

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: m. Świnoujście

Adres strony internetowej: http://www.ziemiawarpienska.org

Wkrzański Gród

Dworcowa 7, 72-022 Nowe Warpno, Polska

Więcej