Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gram w zielone i nie tylko… - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Społeczno -Kulturalne Razem dla Gminy Wilga w Wildze

Cel:

Choć Wilga jest miejscowością turystyczną, to jednak posiada zdegradowany krajobraz. Sytuację pogarsza bierna postawa mieszkańców, w tym młodzieży. Młodzież słabo identyfikuje się z rodzinną miejscowością, nie widzi w niej perspektyw rozwoju i nie wierzy w możliwość poprawy sytuacji. Możliwość decydowania o własnym otoczeniu to doskonała lekcja odpowiedzialności i kreatywności, to także inwestycja w przyszłość, tak młodych, jak i samej miejscowości, która ma przyciągać turystów.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży z gminy Wilga.

Opis projektu:

W ramach projektu zostaną przeprowadzone działania modernizujące najbliższe otoczenie. Przedmiotem modernizacji będzie główna ulica miejscowości oraz teren wokół szkoły.
Młodzież pod opieką architektów krajobrazu z SGGW, animatorów i wolontariuszy wykona zdjęcia miejsc, które jej zdaniem należy zmienić. W formie graficznej wizualizacji (gimnazjaliści), bądź projektów zagospodarowania zaproponuje koncepcje ich modernizacji. Efektem działań będzie wizja pięknej Wilgi udostępniona turystom i mieszkańcom podczas happeningu oraz przedstawiona władzom samorządowym.

Budżet projektu: 9 110 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Społeczno -Kulturalne Razem dla Gminy Wilga w Wildze

Miejscowość: Wilga

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Warszawska 34

Kod pocztowy i Poczta: 08-470 Wilga

Województwo: mazowieckie

Powiat: garwoliński

Adres strony internetowej:

Gram w zielone i nie tylko…

Warszawska 59, 08-470 Wilga, Polska

Więcej