Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Głowieńskie wesele - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Głowienka w Głowience

Cel:

Celem projektu jest przygotowanie przedstawienia, które będzie autentyczną inscenizacją wesela wiejskiego z Głowienki. Spodziewamy się, ze realizacja projektu sprawi, iż młodzież w ciekawy sposób pozna lokalne tradycje, oraz wzrośnie ich aktywność społeczna.

Odbiorcy projektu:

Grupa 40 młodych osób.

Opis projektu:

Autorka widowiska, która zanikające już dziś zwyczaje, pieśni weselne oraz tańce i obrzędy zbierała i opracowywała, przez lata swojej działalności, była Adela Kolanko. Jej praca zainspirowała młodzież naszej miejscowości do wystawienia na scenie wesela, z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów jego przebiegu. Do obrzędów weselnych opisanych przez Adelę Kolanko, dobrane zostaną odpowiednie pieśni i tańce, które będą konsultowane i uzupełniane relacjami innych mieszkańców wioski. Młodzież przez 3 miesiące uczestniczyć będzie w warsztatach, w trakcie których, pod okiem instruktorów, uczyć się będzie śpiewu, tańca oraz lokalnej gwary ludowej. Równolegle potrwają prace nad stworzeniem dekoracji oraz skompletowaniem strojów ludowych. Uroczysta premiera wesela odbędzie się w trakcie widowiska dedykowanego autorce scenariusza. Przedstawienie zostanie zarejestrowanie i wydane na płytach, aby służyć mogło jako materiał dydaktyczny dla dzieci i młodzieży.

Budżet projektu: 12 904 zł zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Głowienka w Głowience

Miejscowość: Głowienka

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Św. Jana 10

Kod pocztowy i Poczta: 38-455 Głowienka

Województwo: podkarpackie

Powiat: krośnieński

Adres strony internetowej:

Głowieńskie wesele

Franciszkańska 2, 38-455 Głowienka, Polska

Więcej