Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Skarby Ziemi Czyżewskiej. Bogactwo wielokuturowego Podlasia - 2007

Realizowany przez:

Klub mc kwadrat młodzieży ciekawej do kwadratu w Czyżewie-Osadzie

Cel:

Integracja międzypokoleniowa podczas realizacji projektu (wystawa, poczęstunek, zajęcia rękodzieła, bukiety z ziół), szczególnie przy współpracy nad wydaniem i promocją pozycji pt. 'Skarby Ziemi Czyżewskiej. Bogactwo wielokuturowego Podlasia’. Doświadczenie żywej wielkulturowości Podlasia, a co za tym idzie przypomnienie bądź uświadomienie tego faktu dorosłym mieszkańcom oraz czytelnikom albumu.

Odbiorcy projektu:

„Młodzież ciekawa do kwadratu”: gimnazjaliści oraz licealiści z terenu gminy Czyżew; gimnazjaliści zostaną zachęceni przez 'mc kwadrat’, GOK i wychowawców; będą działać w swoich miejscowościach i szkołach; spotkania w ramach realizacji będą organizowane w Czyżewie (GOK, urząd gminy, gimnazjum) oraz Rosochatem (szkoła); dojazdy na zjęcia do GOK-u zaoferował Urząd Gminy własnym autobusem

Opis projektu:

Zrealizowanie pasji poznawania historii Ziemi Czyżewskiej na tle wielokulturowości Podlasia. Poznawanie przez młodzież miejscowości podlaskich charakterystycznych dla różnych kultur, istniejących dotychczas na terenie Polski północno-wschodniej. Zebranie i opracowanie w formie książkowej: opowieści dorosłych o przeszłości najbliższych okolic, fotografii z terenu gminy, a także relacji i zdjęć powstałych podczas wycieczek. Rozwijanie twórczości artystycznej młodych ludzi, przy zangażowaniu talentu rękodzielniczego dorosłych. Poszerzanie współpracy z instytucjami kulturalnymi naszego (i nie tylko) województwa. Udział młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy wpłynie na integrację lokalnej społczności. Wypromuje starania mieszkańców na rzecz rozwoju kulturalnego naszej gminy, zachęci pozostałych do aktywności. Cele nasze chcemy osiągnąć poprzez: wyprawy, podczas których wykonywane są zdjęcia oraz przygotowywane relacje zamieszczane w albumie; wywiady przeprowadzane przez młodzież z dorosłymi; zajęcia rękodzieła charakterystycznego dla Podlasia; przygotowanie wystawy: eksponaty wypożyczone przez mieszkańców, prace młodzieży z zajęć, fotografie z projektu Przywróćmy Pamięć; opracowanie i promocję pozycji książkowej; poczęstunek potraw regionalnych.

Budżet projektu: 15 506,00 zł

Dotacja: 6 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Klub mc kwadrat młodzieży ciekawej do kwadratu w Czyżewie-Osadzie

Miejscowość: Czyżew – Osada

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Mazowiecka 34

Kod pocztowy i Poczta: 18-220 Czyżew – Osada

Województwo: podlaskie

Powiat: wysokomazowiecki

Adres strony internetowej: –

Skarby Ziemi Czyżewskiej. Bogactwo wielokuturowego Podlasia

Kościelna 16, 18-220 Czyżew, Polska

Więcej