Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Moja Gmina – moja przyszłość - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Gołcza w Gołczy

Cel:

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy młodzieży na temat środowiska, w jakim dorastają. Chcemy, aby młodzi ludzie zdobyli nowe umiejętności, oraz konstruktywnie spędzili wolny czas, projekt ma ich rozwijać, uczyć, zachęcać do samodzielnych działań oraz do podejmowania inicjatyw.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 13-16 lat, czyli uczniów gimnazjum.

Opis projektu:

Projekt zakłada stworzenie przez młodzież makiety Gminy Gołcza, na której zostaną zaznaczone najważniejsze inwestycje wspierane przez UE. Oprócz tego na makiecie młodzież zaznaczy i scharakteryzuje najbardziej istotne elementy poszczególnych miejscowości na terenie gminy. Kolejnym zadaniem młodzieży będzie stworzenie filmu dokumentalnego o miejscowości Wielkanoc. Celem będzie zgromadzenie jak największej ilości informacji o tej miejscowości; o jej historii, genezie nazwy, mieszkańcach, najciekawszych zakątkach. Ostatnim zadaniem beneficjentów będzie stworzenie projektu, w którym sami zaznaczą, jakie zadania najchętniej by podjęli, aby lepiej zaprezentować swoją gminę. Chcemy, aby przedstawili swoje własne pomysły na wypromowanie gminy w stworzonym przez siebie dowolną techniką projekcie. Po zakończeniu prac młodzież będzie bogatsza o szereg doświadczeń, a także niezbędnych w życiu umiejętności. W trakcie trwania projektu beneficjenci nauczą się pracy w grupie, będą musieli nauczyć się sami pozyskiwać informacje z różnych źródeł. Młodzież w znacznym stopniu poszerzy swoją wiedzę dotyczącą ich gminy.

Budżet projektu: 10 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Gołcza w Gołczy

Miejscowość: Gołcza

Ulica, nr domu i lokalu: Gołcza 80

Kod pocztowy i Poczta: 32-075 Gołcza

Województwo: małopolskie

Powiat: miechowski

Adres strony internetowej:

Moja Gmina – moja przyszłość

Gołcza 101, 32-075, Polska

Więcej