Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Skąd pochodzę? Co będę robić w przyszłości? - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi Odnowica w Dąbrowie Dolnej

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie u młodzieży umiejętności właściwej oceny środowiska, w którym dorasta, poprzez poznawanie jego specyfiki i tradycji, własnych korzeni, kształtowanie poczucia tego: kim jestem, gdzie mieszkam, skąd pochodzę, co będę robić w przyszłości. Koniecznym jest także wyrównanie kompetencji kulturowych młodzieży wiejskiej, promocji talentów i twórczości młodzieżowej. Projekt zwiększy mobilność zawodową młodych mieszkańców wsi, ułatwi wybór szkoły średniej, zainteresuje ich podjęciem w przyszłości prowadzenia gospodarstwa agroturystycznego.

Odbiorcy projektu:

Grupa młodzieży uczącej się w Gimnazjum w Bodzentynie. Projekt jest skierowany min. do dzieci z ubogich rodzin korzystających ze wsparcia pomocy społecznej.

Opis projektu:

Uczestnicy projektu będą nawiązywać nowe relacje społeczne z wybitnymi ludźmi ze swojego środowiska lokalnego. Beneficjentami i realizatorami całego przedsięwzięcia od momentu planowania, poprzez realizację aż do podsumowania i wyciągnięcia wniosków są uczniowie, ich rodzice, bardzo często dziadkowie – słowem lokalna społeczność. Główne działania w projekcie: wizyta w gospodarstwie agroturystycznym, warsztaty – gwary i rękodzielnicze, nauka tańca ludowego, przyśpiewek, prezentacje obrzędów ludowych, wyjazd do Muzeum Wsi Kieleckiej. W dobie gwałtownego rozwoju techniki nie należy pomijać sztuki ludowej w wychowaniu młodzieży.

Budżet projektu: 16 440 zł

Dotacja: 5 500 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi Odnowica w Dąbrowie Dolnej

Miejscowość: Dąbrowa Dolna

Ulica, nr domu i lokalu: Dąbrowa Dolna 41

Kod pocztowy i Poczta: 26-010 Bodzentyn

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: http://www.odnowica.neostrada.pl

Skąd pochodzę? Co będę robić w przyszłości?

Dąbrowa Dolna 46B, 26-010, Polska

Więcej