Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ocalić od zapomnienia - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Integracji Osób Upośledzonych Umysłowo Oligus w Matczynie

Cel:

Celem projektu jest wyrównywanie szans na dobry start młodzieży niepełnosprawnej z małych środowisk miejskich i wiejskich poprzez włączanie jej w proces poznawania środowiska lokalnego w myśl przysłowia 'Narody, które tracą pamięć – tracą życie’, a także wyrabianie umiejętności analizowania swoich mocnych i słabych stron oraz pozyskiwania wsparcia społecznego, poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych i rozwijanie umiejętności pracy w grupie. Doskonalimy umiejętność diagnozowania potrzeb i zasobów społecznych oraz pozyskiwania partnerów do współpracy.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami będzie młodzież niepełnosprawna intelektualnie z wieloraką niepełnosprawnością i młodzież pełnosprawna.

Opis projektu:

Cele projektu będą realizowane poprzez zapoznanie młodzieży z historią, tradycjami, kulturą i folklorem regionalnym; utrwaleniem na fotografiach i z pomocą kamery „ginących zawodów”: kowal, młynarz, twórca papieru czerpanego oraz wylewania metalu metodą starodawną. Młodzież pozna nowoczesne techniki multimedialne. Są to zajęcia i warsztaty z zakresu: ludowego rękodzieła artystycznego (bibułkarstwo, malowanie na szkle, serwetki – wycinanki, palmy); muzyki ludowej (warsztaty muzyczne z Kapelą Wojciechowską); twórcze pikniki – wycieczki z osobami reprezentującymi „ginące zawody” jak: kowal, młynarz, twórca papieru czerpanego oraz wylewania metalu metodą starodawną; zajęcia informacyjno-komunikacyjne.

Budżet projektu: 11 450 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Integracji Osób Upośledzonych Umysłowo Oligus w Matczynie

Miejscowość: Matczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Matczyn 3

Kod pocztowy i Poczta: 24-200 Bełżyce

Województwo: lubelskie

Powiat: lubelski

Adres strony internetowej: http://

Ocalić od zapomnienia

Matczyn 15B, 24-200, Polska

Więcej