Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tygiel – tworzymy nowe - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Harcerskie Skautfort w Rudniku nad Sanem

Cel:

Celem projektu jest nauczenie młodych ludzi szeroko pojętej aktywności społecznej: diagnozowania, pozyskiwania partnerów, pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

20 osób z dwóch sąsiadujących gmin: Rudnik i Krzeszów.

Opis projektu:

W ramach Projektu utworzy się grupę 20 Liderów Młodzieżowych. Grupa ta będzie szkolona przez Trenerów Skautfort i pozyskiwanych przez nich specjalistów. Każdy z Liderów biorących udział w Projekcie zorganizuje własny Patrol. Wykorzysta szkolenia oraz imprezy wzorcowe, w których będzie uczestniczyć 1 raz w miesiącu – indywidualnie albo wraz z Patrolem by napisać przy pomocy członków Patrolu, własny mały Projekt. Projekty będą ocenione przez Radę Trenerów. Szczególnie wysoko będą ocenione te zawierające diagnozy środowiska (klasy, szkoły, wioski) oraz elementy współpracy z partnerami: ludźmi i instytucjami funkcjonującymi na terenie działania Patrolu a także te uwzględniające aktywny udział w realizacji Projektu członków Patrolu. Najlepszy projekt zostanie przez Skautfort przyjęty do realizacji w miesiącu sierpniu 2010 r. i sfinansowany ze środków własnych Stowarzyszenia. Koszt Projekciku nie może przekraczać kwoty 200 zł. Członkowie najlepszego Patrolu otrzymają ponadto dyplomy i nagrody rzeczowe oraz zdjęcie Patrolu zostanie umieszczone w miejscowej prasie. Liderzy Młodzieżowi będą ponadto brać czynny udział w realizowanych co miesiąc imprezach Projektu, w których Skautfort zaangażuje też innych partnerów. Ponadto Liderzy Młodzieżowi przejmą na okres trwania Projektu funkcje redaktorów gazet młodzieżowych Rudnikusa i Pestki.

Budżet projektu: 15 142 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Harcerskie Skautfort w Rudniku nad Sanem

Miejscowość: Rudnik nad Sanem

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Grota Roweckiego 18

Kod pocztowy i Poczta: 37-420 Rudnik nad Sanem

Województwo: podkarpackie

Powiat: niżański

Adres strony internetowej: http://www.skautfort.republika.pl

Tygiel – tworzymy nowe

gen. Grota Roweckiego 26, 37-420 Rudnik nad Sanem, Polska

Więcej