Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Widzę – opisuję – uczestniczę - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew w Gniewie

Cel:

Celem projektu jest nauczenie młodych ludzi dostrzegania zjawisk zachodzących w ich najbliższym środowisku i reagowania na nie, wyrażania swojej opinii i redagowania własnej gazety. W naszym środowisku lokalnym zachodzi wiele przemian wpływających na życie ich rodziców, a w przyszłości ich samych (sprzedaż zamku, planowana budowa elektrowni, budowa mostu, bezrobocie). Chcemy, aby młodzież umiała dostrzec w tych zjawiskach szansę na przyszłość, a nie zagrożenie.

Odbiorcy projektu:

Bezpośredni odbiorcy projektu to grupa młodzieży w wieku gimnazjalnym.

Opis projektu:

W ramach projektu planujemy zorganizowanie spotkań, warsztatów, w trakcie których młodzi ludzie nabyliby umiejętności komunikacji oraz umiejętności dziennikarskie i edytorskie związane z prowadzeniem własnego pisma. Następnie przez udział w spotkaniach dyskusyjnych i konferencji prasowej z przedstawicielami władz samorządowych poznawaliby lepiej problemy środowiska. Widocznym efektem tych działań ma być wydanie trzech numerów gazetki młodzieżowej przeznaczonej dla młodzieży, ale także dorosłych mieszkańców miasta i gminy. Spodziewamy się też, że grupa, która powstanie będzie chciała i umiała dalej prowadzić swoje pismo, a także być w przyszłości inicjatorem innych działań młodzieży w Gniewie. Dotacja miałaby być przeznaczona przede wszystkim na organizację profesjonalnych warsztatów oraz środki trwałe służące pracy edytorskiej i redakcyjnej. Projekt jest kontynuacją warsztatów dziennikarskich odbywanych w ramach projektu „Tuba. Lokalna Przestrzeń Informacji.” realizowanych w ramach programu partnerstwa PAFW.

Budżet projektu: 12 450 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Centrum Aktywnych Gniew w Gniewie

Miejscowość: Gniew

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Zamkowa 3

Kod pocztowy i Poczta: 83-140 Gniew

Województwo: pomorskie

Powiat: tczewski

Adres strony internetowej: http://www.cag-gniew.pl

Widzę – opisuję – uczestniczę

Jana Sobieskiego 20, 83-140 Gniew, Polska

Więcej