Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tąpadły – wioska tematyczna - 2009

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Miejscowości Tąpadły w Tąpadłach

Cel:

Celem projektu jest lepsze poznanie własnej wsi i jej walorów oraz odnalezienie czegoś, co stanie się punktem wyjścia, określeniem specjalizacji, na której zasadzi się pomysł WIOSKI TEMATYCZNEJ, jaka finalnie mają zostać Tapadły. Projekt podwyższy umiejętności pracy w grupie i pozyskiwania wsparcia społecznego, poprzez nawiązywanie nowych relacji z ludźmi i instytucjami w środowisku lokalnym.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą młodzi ludzie z sołectwa Tąpadły. Większość pochodzi z rodzin zagrożonych marginalizacją społeczną.

Opis projektu:

Uczestnicy, w drodze spotkań, eksploracji terenu i przeszukiwania źródeł historycznych, odpowiedzą na pytania: z czego wieś była i jest znana? Co i gdzie o niej napisano? Czym się zajmują mieszkańcy wsi, jakie mają hobby, zainteresowania, umiejętności? Co jest specyficzne i godne zaakcentowania? Kolejnym etapem będzie stworzenie wstępnego pomysłu WIOSKI TEMATYCZNEJ, poprzedzonego szeregiem spotkań z lokalnymi twórcami, rękodzielnikami, pracownikami promocji gmin/powiatu i wycieczkami do podobnych miejsc. Dodatkowo, młodzież weźmie udział w warsztatach „Kreatywnego myślenia” i „Budowania zespołu”. Odkrycie niezwykłości swoich okolic i wyeksponowanie ich piękna za pomocą fotografii, robionych w trakcie zajęć i wycieczek, a zaprezentowanych podczas uroczystego podsumowania projektu, pozwoli postrzegać miejsce zamieszkania jako atrakcyjne i godne większej uwagi.

Budżet projektu: 11 270 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej Miejscowości Tąpadły w Tąpadłach

Miejscowość: Tąpadły

Ulica, nr domu i lokalu: Tąpadły 1

Kod pocztowy i Poczta: 72-304 Brójce

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: gryficki

Adres strony internetowej:

Tąpadły – wioska tematyczna

Tąpadły 20, 72-304, Polska

Więcej