Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wieś różami kwitnąca - 2007

Realizowany przez:

Towarzystwo Ekologiczne Ekorozwój w Świątkach

Cel:

Zaangażowanie młodzieży w działania na rzecz społeczności lokalnej poprzez zainicjowanie procesu przekształcenia Różynki w wieś tematyczną; pobudzenie aspiracji twórczych i poznawczych; nabycie przez młodzież nowych umiejętności i wiadomości.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest grupa młodzieży gimnazjalnej i licealnej, mieszkająca w Różynce – ok. 35 osób. Grupa inicjatywna (pomysłodawcy projektu) liczy 5 osób. Aktywny udział w różnych fazach projektu weźmie ok. 20 osób. Sposób rekrutacji – bezpośredni oraz przy pomocy ulotek, ogłoszeń, na imprezie inauguracyjnej.

Opis projektu:

Celem projektu jest włączenie się młodzieży, mieszkającej we wsi Różynka w działania na rzecz własnej społeczności poprzez zainiciowanie procesu stworzenia wsi tematycznej – „różanej”. W tym celu młodzież zbiera potrzebne informacje, opracowuje projekty nasadzeń i małej architektury i po konsultacjach z Radą Sołecką młodzież przystąpi (przy pomocy mieszkańców) do zaplanowanych prac. W trakcie realizacji projektu odbywaja się warsztaty plastyczne z elementami socjoterapii dla młodzieży (60 godz.). Zaplanowane są imprezy integracyjne, w tym Festyn Różany, na którym zostaną zaprezentowane efety projektów. Młodzież włączy się w organizację zajęć z dziećmi – pomoże w przygowaniu inscenizacji bajki „Dar Królowej Róż” dla dzieci w wieku szkolnym. Odbędzie się wycieczka do arboretum w Kudypach. Efektami realizacji projektu, oprócz poprawienia wyglądu wsi będzie rozwinięcie przez młodzież nowych umiejętności – pracy w grupie, planowania i realizacji zadań, pracy przy pomocy internetu. Młodzież ma szansę poprez rozwój talentów i uzdolnień zbudować pozytywny wizerunek w oczach mieszkańców wsi.

Budżet projektu: 10 200,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Ekologiczne Ekorozwój w Świątkach

Miejscowość: Świątki

Ulica, nr domu i lokalu: Świątki 87

Kod pocztowy i Poczta: 11-008 Świątki

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olsztyński

Adres strony internetowej: –

Wieś różami kwitnąca

Świątki 93, 11-008, Polska

Więcej