Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

eMSA Sobótka - 2009

Realizowany przez:

Otwarte Stowarzyszenie Góra Ślęża w Sobótce

Cel:

Nauczenie młodzieży komunikacji ze społeczeństwem w kwestiach przestrzenno-społecznych oraz wykorzystania tej wiedzy w kształtowaniu przestrzeni i tworzeniu architektury.

Odbiorcy projektu:

Projekt adresowany jest do młodzieży w wieku 16-17 lat będącej tuż przed startem zawodowym.

Opis projektu:

Zaplanowano sesje badawczo-projektowe częściowo w terenie, częściowo w atelier. W czasie sesji w terenie uczestnicy pozyskają drogą wywiadów terenowych informacje o przestrzeni i opiniach mieszkańców oraz poznają przestrzeń miasta. W czasie sesji atelier zapiszą je na planie miasta, zaproponują własne interwencje w przestrzeni, obejrzą projekcje zagranicznej architektury współczesnej i skonstruują makiety architektoniczne zaprojektowanych przez siebie obiektów. Zaplanowano też wycieczkę do Wrocławia w celu poznania pracy biur architektonicznych. Uczestnicy zaprezentują wyniki swych działań na spotkaniach publicznych, uczestnicząc w ich organizacji. Działania zostaną przeprowadzone w mieście Sobótka w woj. dolnośląskim. Spodziewane twarde rezultaty: 12 makiet obiektów architektonicznych, makieta urbanistyczna interwencji przestrzenno-społecznych, wystawa prac projektowych w miejscu publicznym zorganizowana wspólnie z samorządem miejskim i lokalną szkołą oraz 120 wywiadów terenowych nt. jakości przestrzeni i architektury w mieście.

Budżet projektu: 5 400 zł

Dotacja: 8 200 zł zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Otwarte Stowarzyszenie Góra Ślęża w Sobótce

Miejscowość: Sobótka

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Warszawska 8

Kod pocztowy i Poczta: 55-050 Sobótka

Województwo: dolnośląskie

Powiat: wrocławski

Adres strony internetowej:

eMSA Sobótka

Ciasna 7, 55-050 Sobótka, Polska

Więcej