Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wirtu@lne Duchy Sętala - 2007

Realizowany przez:

Nieformalna grupa z Sętala, Sętal

Cel:

Wyrównywanie szans edukacyjnych, społecznych i kulturalnych młodych mieszkańców wsi Sętal; podniesienie poziomu wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii multimedialnych w połączeniu z tradycją i duchem miejsca; stworzenie w wiejskiej świetlicy dynamicznego centrum rozwoju młodych poprzez zapewnienie: ciekawych zajęć, kontaktu z profesjonalistami i autorytetami, dostępu do dobrego sprzętu.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu są młodzi w wieku od 13 do 19 lat, zamieszkali we wsiach Sętal, Nowe Włóki i Dąbrówka Wielka. Rekrutacja odbywa się w trakcie spotkań promujących projekt oraz za pomocą plakatów informacyjnych. Dojazd do Sętala z tych wiosek możliwy jest na rowerach. Wyjątkowo organizować będziemy dojazd busem.

Opis projektu:

Głównym celem projektu 'Wirtu@lne duchy Sętala’ jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży poprzez połączenie wiedzy historycznej z nowoczesnymi technologiami oraz nauką języków obcych. Osiągniemy to poprzez: realizację warsztatów z zakresu historii miejsca i tradycji lokalnych (Sętal Ghostbusters – łowcy duchów historii), uruchomienie pierwszej w Sętalu pracowni multimedialnej i zapewnienie pierwszego w tej wsi stałego łącza do Internetu (radiowego, inny nie jest możliwy) (Multimedialna Pracownia Dokumentatorska), udostępnienie młodym kontaktu z profesjonalistami np. pracownikami Ośrodka Badań i Dokumentacji Zabytków (warsztaty 'Niezbędnik dokumentatora historii’), grafikiem komputerowym, radiowcem/dokumentalistą, native speakerami (Niemcem i Brytyjczykiem w 3- języcznej Pracowni Korespondencji). W efekcie projektu powstanie strona internetowa, prezentacje i filmy multimedialne, broszura historyczna zredagowana przez uczestników i wydana w lokalnej 'Gazecie Dywickiej’, młodzi podniosą swoje kompetencje w dziedzinie historii, multimediów, języków obcych. Młodzi z Setala będą mieli swoje miejsce tętniące życiem, zajęciami, ciekawymi ludźmi. Dzięki widowisku 'Noc Duchów’ zintegruje się społeczność całej wioski.

Budżet projektu: 11 676,00 zł

Dotacja: 7 000,00 zł

Rocznik: 2007

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Nieformalna grupa z Sętala, Sętal

Miejscowość: Sętal

Ulica, nr domu i lokalu: Sętal 24

Kod pocztowy i Poczta: 11-001 Dywity

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: olsztyński

Adres strony internetowej: –

Wirtu@lne Duchy Sętala

Sętal 22, 11-001, Polska

Więcej