Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wąglik – Lawendowe wspomnienie - 2009

Realizowany przez:

Grupa nieformalna Sołectwo Wąglik w Wągliku

Cel:

Celem projektu jest włączenie młodzieży do wykonania prac porządkujących i zwiększających atrakcyjność miejscowości, poprzez utworzenie lawendowego parku-cmentarza. Zmiana wizerunku miejscowości i jej dotychczasowego odbioru na zewnątrz kojarzonego z niekorzystną nazwą.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą młodzi mieszkańcy Wąglika w wieku 13-19 lat oraz ich zaprzyjaźnieni rówieśnicy.

Opis projektu:

Zaplanowane działania to spotkanie z młodzieżą i ustalenie harmonogramu działań i osób odpowiedzialnych za poszczególne czynności, inwentaryzacja płyt nagrobnych, zebranie informacji o historii cmentarza i spoczywających tam osobach – wizyty u mieszkańców oraz w Muzeum Ziemi Piskiej, przeprowadzenie prac porządkowych i konserwacyjnych, wyjazd do gospodarstwa z polami lawendowymi, spotkanie z właścicielem i instrukcja, wyjazd po zakup roślin do obsadzenia parku-cmentarza, happening lawendowy (obsadzenie cmentarza drzewkami i krzewami lawendowymi, malowanie i wystawa historii związanych z cmentarzem, postawienie ławeczek, wspólne ognisko). Spodziewane efekty projektu to zmobilizowanie młodzieży do samodzielnych działań na rzecz swojej miejscowości, poznanie przez młodzież historii miejsca, w którym żyją, wspólne tworzenie atrakcyjnego i pięknego miejsca – lawendowego parku pamięci.

Budżet projektu: 5 630 zł

Dotacja: 4 600 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna Sołectwo Wąglik w Wągliku

Miejscowość: Wąglik

Ulica, nr domu i lokalu: Wąglik 34

Kod pocztowy i Poczta: 12-200 Pisz

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: piski

Adres strony internetowej:

Wąglik – Lawendowe wspomnienie

JQH6+JG Wąglik, Polska

Więcej