Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

My w Przylepie - 2009

Realizowany przez:

Grupa nieformalna My w Przylepie, Przylep

Cel:

W środowisku lokalnym zauważalny jest brak integracji oraz działań zmierzających do realizacji wspólnych przedsięwzięć. Podobne postawy można zauważyć wśród sporej grupy młodzieży, która nie czuje związku ze swoim miejscem zamieszkania. Celem działania jest kształtowanie aktywnych postaw wobec lokalnego środowiska. Projekt ma uświadomić potrzebę pielęgnowania tradycji, dbałości o swoje miejsce zamieszkania, o jego przeszłość, wzbudzić dumę z przynależności do społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Działania adresowane są do młodych mieszkańców Przylepu w wieku od 13 do 19 lat (absolwenci i obecni uczniowie PG Przylep).

Opis projektu:

W ramach projektu planowane jest powstanie filmu dotyczącego historii wsi Przylep oraz aktualizacja informacji na stronie internetowej wsi. Uczestnicy pracować będą metodą projektu pod kierunkiem pracowników biblioteki w Przylepie oraz nauczycieli miejscowego gimnazjum. Dzięki temu zdobędą umiejętności interpersonalne, nauczą się planowego działania oraz prezentacji swoich osiągnięć szerokiemu ogółowi. Młodzież podejmująca to działanie zostanie podzielona na zespoły: dziennikarzy, filmowców i webmasterów. Przy wyborze zadania będą mieli pełną swobodę decyzji, która wynika z ich predyspozycji, zainteresowań i umiejętności. Miejscem cotygodniowych 120-minutowych spotkań zespołu będzie biblioteka, w której powstanie 'centrum’ zarządzania projektem. Uczestnicy posługiwać się będą technologią informacyjną.

Budżet projektu: 9 880 zł zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna My w Przylepie, Przylep

Miejscowość: Przylep

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kosowa 2

Kod pocztowy i Poczta: 66-015 Przylep

Województwo: lubuskie

Powiat: zielonogórski

Adres strony internetowej: http://www.przylep.eu

My w Przylepie

22 Lipca 64, 66-015 Przylep, Polska

Więcej