Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nie taki pająk straszny czyli objazdowa konferencja naukowa - 2009

Realizowany przez:

Fundacja Smak Sukcesu w Chojnowie

Cel:

Projekt pozwoli na osiągnięcie kilku ważnych celów: organizatorzy konferencji sprawdzą się w działaniach organizatorskich i promocyjnych, wzbogacą się o wiedzę przyrodniczą; młodzi hodowcy udowodnią (także sobie), że nie są dziwakami, za których uchodzą wśród rówieśników, lecz rzetelnymi badaczami i znawcami tematu; publiczność konferencji zdobędzie nową wiedzę, pozna interesującą i aktywną młodzież, zarazi się pasją kolekcjonerską; wszyscy uczestnicy projektu przekonają się, że nawet w małym mieście można prowadzić pasjonujące życie i odnosić sukcesy.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednimi uczestnikami projektu będą młodzi hodowcy pająków i patyczaków oraz ich przyjaciele.

Opis projektu:

Projekt przewiduje przeprowadzenie cyklu konferencji przez młodych pasjonatów hodowców pająków, skorpionów i patyczaków. W konferencjach uczestniczyć będzie ponad 300 osób (uczniowie klas 6 szkół podstawowych, gimnazjaliści). Działania: merytoryczne i techniczne przygotowanie konferencji (wykłady, wyszukiwanie materiałów, przygotowanie prezentacji, wystaw, konkursów); przeprowadzenie 11 konferencji wyjazdowych (z konkursami); promocja (plakaty, nagrody, media); konferencja końcowa (finał konkursu, podsumowanie projektu) Efekty: aktywizacja młodzieży, zachęcenie jej do podejmowania inicjatyw i samodzielnych, ambitnych działań. Ponadto młodzi uczestnicy projektu nauczą się analizować swoje słabe i mocne strony, racjonalnie planować swoje działania i rozdzielać obowiązki, zdobędą umiejętności społeczne (kontakty z władzami lokalnymi, dyrektorami szkół, mediami) i interpersonalne (praca w zespole, współodpowiedzialność za całość przedsięwzięcia)

Budżet projektu: 10 245 zł zł

Dotacja: 6 300 zł

Rocznik: 2009

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Fundacja Smak Sukcesu w Chojnowie

Miejscowość: Chojnów

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Reymonta 1

Kod pocztowy i Poczta: 59-225 Chojnów

Województwo: dolnośląskie

Powiat: legnicki

Adres strony internetowej: –

Nie taki pająk straszny czyli objazdowa konferencja naukowa

Michała Drzymały 6, 59-224 Chojnów, Polska

Więcej